změny v klubu

Do nové sezóny 2013/2014 vstoupí náš oddíl pod novým názvem FK Práče.

 

A tým: odchody: Karel Kovalský, Lubomír Křišťál (Šatov), Kamil Keberle, Roman Gregor (Hatě)

          příchody: Štěpán Zimek (Tasovice)

 

B tým: odchody:

          příchody: Michal Fanta (Prosiměřice)

 

Los OP 2013/2014

1.  Práče - Hevlín  So 10.8.2013  16:30

2.  Dobšice - Práče

3.  Práče - Rakšice

4.  Bohutice - Práče

5.  Práče - Mikulovice

6.  Jaroslavice - Práče

7.  Práče - Chvalovice

8.  Práče - M.Krumlov

9.  Miroslav - Práče

10. Práče - IE Znojmo

11. Únanov - Práče

12. Práče - Oleksovice

13. Přímětice - Práče

 

Hostan OP - 15 kolo

Mor. Krumlov B-Rakšice 5:0 (2:0). Hosté měli problémy se sestavou, začali jen s devíti hráči, nakonec  skončli v deseti. Na domácí nestačili, hrálo se jen na jednu branku. Po dvou gólech dali Žák a Pelikán, jeden přidal Matějka.
 
IE Znojmo B-Božice 6:1 (1:0). Rezerva Znojma v posledních zápasech výsledky moc nepřesvědčovala, hosté šanci k záchraně chtěli realizovat. Do poločasu se jim dařilo, bezbrankový stav drželi do poslední minuty, v ní hrubou chybu jejich gólmana potrestal Mařík. Naděje svitla v 50.minutě, krásnou střelou z trestného kopu vyrovnával Švejdík, vzápětí ještě nevyužili jasnou tutovku. Trest přišel z kopaček domácího Procházky, ten svým hattrickem rozhodl zápas, další dva góly přidal Vašíček a hosté už zcela rezignovali. Porážka pro ně znamená sestup do třetí třídy. 
 
Dobšice B-Olbramovice 7:1 (4:0). Zápas o bytí v přeboru. Ten na poslední chvíli dopadl dobře pro domácí díky bodovým ziskům v posledních zápasech. Se sestupem se musí smířit Olbramovičtí. Ti v zápase drželi bezbrankový stav do 28. minuty, pak jejich obrana do poločasu čtyřikrát kapitulovala a o osudu zápasu bylo rozhodnuto. Po přestávce se jim podařilo Loskotem snížit, ale domácí odpověděli dalšími góly. Hattrick zaznamenal Princ, dvakrát se trefil Mach, Jednou Roman Syrový a Vacula.
 
Práče-Chvalovice 2:1 (1:0). První půle nabídla vyrovnanou hru, poločasové vedení určila šťastná střela domácího Zimka. Po přestávce si větší iniciativu udrželi Práčtí, vedení navýšil Čech. I za nepříznivého stavu hosté nerezignovali a v 80. minutě korigovali Zifčákem.
 
Miroslav B-Jezeřany 0:3 (0:1). Střetnutí bylo důležité pro hosty, v případě vítězstí mohli slavit historický úspěch, stát se přeborníkem okresu a postupujícím do krajské soutěže. Do poločasu byla hra vyrovnaná, hosté šli do vedení gólem Radka Šlese ze standardky. Po přestávce jejich útoky přinášely stále větší nebezpečí pro domácí svatyni, jedna šance skončila faulem v pokutovém území. Z nařízené penalty navyšoval Milan Machala. Miroslavští za nepříznivého stavu vrhli všechny síly do útoku, ale snížení se nedočkali. Otevřenou obranu využil Milan Machala ke vstřelení své druhé branky. Zápas sledovala početná skupina diváků.
 
Přímětice-Bohutice 6:0 (2:0). V první dvacetiminutovce se diváci gólu nedočkali, zásluhu na tom měl dobrými zákroky hostující brankář. Kapituloval až z penalty po střele Paseky. Do přestávky ještě skóroval Virgl. Ten dalšími góly ve druhém poločase dovršil svůj hattrick a hosté rezignovali. Více se věnovali diskuzím a protestům. Ještě jednou se kopalo ze značky pokutového kopu, tentokrát se zapsal do tabulky střelců Pejchal. Půltucet branek završil v 85. minutě Kubíček. 
 
Jaroslavice-Oleksovice 6:0 (2:0). Domácí zopakovali dobrý výkon z posledních zápasů a soupeře, který je v ohrožení sestupu, nedali šanci. Hosté hráli odevzdaně, chyběla také snaha s nepříznivým stavem se poprat. Za vítěze dvakrát skórovali Opatřil a Holcman, jednou Zoubek a Lukáš Juhaňák. Čestný spěch poražených dal Jiří Hajzner.
 
zdroj OFSZNOJMO.CZ

Hostan OP - 25 kolo

Chvalovice-Jaroslavice 2:3 (1:0). Vyrovnaný zápas rozhodla slabší hra domácí obrany a větší střelecká pohotovost hostujících útočníků. Vedle gólů oba týmy měly další dobré příležitosti ke skórování, domácí ale na branku ze 72. minuty nedokázali odpovědět. Dva góly vítězů dal Holcman, jeden Lukáš Juhaňák, za poražené Kapitán a Vyorálek. 
 
IE Znojmo B-Dobšice B 1:5 (0:3). Po vyrovnané hře v poli si hosté připsali výraznou výhru. Soupeře předčili v nekompromisním trestání chyb v obranné činnosti a nasazením více toužili po dobrém výsledku. Za domácí se gólověprosadil Vašíček, za hosty Vlasák, Princ, Bitala, Roman Syrový a Kamil Syrový. 
 
Práče-Mor. Krumlov B 3:1 (1:0). První půle probíhala za mírné převahy domácích, která byla korunována vedoucím gólem Kloudy. Hosté práčskou branku vážněji neohrozili. Po přestávce domácí v úsilí nepolevili a náskok navýšili Krejčiříkem a Stanislavem Tkadlecem. Krumlovští dokázali korigovat stav až v 80. minutě Pelikánem. 
 
Bohutice-Rakšice 4:0 (1:0). Oboustranně bezstarostné utkání, kdy šlo soupeřům už jen o umístění. Více než na obranu  se myslelo na útok a to přinášelo hostně šancí, realizovat je však dokázali jen domácí. Do poločasu skóroval Leikep, po přestávce si dva úspěchy připsal Bloudíček, konečný stav pečetila hlavička Bílka.
 
Jezeřany-Oleksovice 7:0 (5:0). Vedoucí družstvo přeboru nemělo se svým protivníkem žádné slitování. Už za dvě minuty vedlo o dvě branky a do poločasu přidalo další tři. Problémy ve hře nemělo ani po přestávce a hostům přibalilo  na cestu ještě dvě branky. Hattrickem se blýskl Machala, po jedné úspěšné střele přidali Trmal, Michal Novotný, Milan Šles a Forman. 
 
Olbramovice-Přímětice 0:4 (0:2). Domácí bojují o šanci záchrany v přeboru. Jejich hře nechybí snaha, dovedou si vypracovat i nadějné příležitosti, chybí však střelec, který je dotáhne do úspěšného konce. I tentokrát tomu tak bylo. Hosté zápas přivedli v poklidu k vítězství. Dvakrát se do tabulky střelců zapsal Balon, jednou Virgl a Lehocký.
 
Božice-Miroslav B 1:4 (0:3). Domácím se zápas nevydařil, svůj den neměl ani brankář. Rozhodnutí padlo už do přestávky, když hosté z mála příležitostí využili maximum. Dvojnásobným střelcem byl Obořil, jednou skóroval Blažek a Dvořák. Za domácí se z gólu radoval Vlastimil Urban.
 
Chvalovice-Bohutice 6:1. Hosté přijeli k dohrávce jen s osmi hráči a do 20. Minuty drželi s domácími krok. Na vedoucí gól Chvalovic odpověděl vyrovnáním Leikep. Když však ve 40. Minutě domácí navýšili na stav 6:1 a z týmu Bohutic dva fotbalisté odstoupili ze hry pro zranění, rozhodčí byl nucen zápas ukončit pro nedostatečný počet hráčů. O dva góly Chvalovic se podělili Vyorálek a Kapitán, jeden přidal Martin Zifčák a Bajgel.
 
 
zdroj OFSZNOJMO.CZ

Hostan OP - 20 kolo

 

Chvalovice-Bohutice nehráno pro nezpůsobilý terén, dohoda k sehrání zápasu pátek 30. května v 18:15. 
 
Jezeřany-Rakšice 4:0 (2:0). Úvod patřil hostům, ke smůle dvě jejich střely zastavilo břevno. Po těchto šancích se hra vyrovnala, ale žádná akce do přestávky ke gólu nevedla. Zlom přišel ve 46. minutě a vedoucí gól Jezeřanských zásluhou Milana Šlese. Ti dále využívali po přestávce i podporu větru a střelec týmu Kroupa svým hattrickem rozhodl zápas. Ve druhé půli už šanci ke změně skóre domácí nedovolili a výhrou se posunuli do čela přeboru. 
 
Olbramovice-Oleksovice 5:2 (2:1). Týmy okupují chvost přeboru, důležitý zápas se hrál vlastně o šest bodů. Přinesl dobrou úroveň a body domácím. Po vyrovnané hře v první půli domácí získali jednobrankové vedení, to navýšili ještě po přestávce. Druhý poločas diktovali tempo a šance dokázali i proměňovat. Dvakrát se prosadil Světlík, jednou Loskot, Kugler a Karel Novák, za hosty stříleli Meister a Vybíral. 
 
Božice-Jaroslavice 2:1 (1:1). Výsledek patří k překvapením, hosté výkon z posledních zápasů nezopakovali a domácím přenechali všechny body. Domácí získali vedení Švejdíkem, do přestávky za hosty stav srovnal Zoubek. Na začátku druhé půle se podařilo skórovat Žákovi, nakonec to byl vítězný gól. Šance ke změně stavu byly na obou stranách, s blížícím se koncem hra upadala, byla rozháraná a míče byly převážně nakopávány před branku.
 
Mor. Krumlov B-Přímětice 4:3 (1:1). Domácí byli herně lepším týmem a soupeře ve všech řadách převyšovali. Výsledek napovídá vyrovnané hře, ten je jen díky střelecké pohotovosti Přímětických, ti z minima vytěžili maximum. Dva góly vítězů dal Kabelka, po jednom přidali Laml a Hlučil. Zahosty Virgl, Šoba a Balon. 
 
IE Znojmo B-Miroslav B 0:0. Do poločasu mírnou převahu si udržovali domácí, naskytnuté šance ale nedokázali proměnit. Po přestávce se hra vyrovnala se šancemi na obou stranách, nenašel se však žádný úspěšný střelec. 
 
Dobšice B-Práče 2:0 (1:0). Překvapení kola – poslední si vyšlápl na prvního. Do poločasu mírnou převahu s aktivní hrou vyjádřili Dobšičtí gólem Bitaly. Ve 43. minutě šel předčasně pod sprchy jejich brankář Vaněk za hru rukou mimo pokutové území a do druhé půle nastupovali jen v deseti. V ní ale na počátku z brejku náskok navýšil Mach. Hosty až tento stav přinutil zvýšit tlak, ten byl ale bezzubý a ke korigování stavu nevedl
 

Hostan OP - 17 kolo

Rakšice-Miroslav B 0:3 (0:2). Výsledek je pro domácí zklamáním. Hosté působili fotbalověji a o poločasovém vedení rozhodly slepené góly kolem 35. minuty Blažka a Moronga. Druhou půli začali lépe domácí, vypracované šance ale neproměňovali. Hosté spoléhali na brejky, jeden z nich svým druhým gólem zakončil Morong.


Přímětice-Práče 1:3 (0:2). Lídr přeboru si přijel pro body a záměr zcela naplnil. Už ve 4. minutě využil chybu v obraně domácích a šel do vedení. To navýšil do přestávky. Do druhé půle nastupovali domácí se snahou korigovat stav, ale bezvýsledně. Hosté třetím gólem rozhodli o své výhře, nevadilo jim ani snížení v 80. minutě Virglem. Dva góly za hosty dal Klouda, jeden Keberle.


Jaroslavice-Dobšice B 6:0 (3:0). Domácí potvrdili dobrou jarní formu a poslednímu týmu přeboru uštědřili půl tucet gólů. Po celý zápas byli lepším týmem a hostům žádnou šanci na lepší výsledek nedopřáli. Střelecky zářil Drápela, autor 4 gólů, dva přidal Holcman.


Oleksovice-IE Znojmo B 1:0 (0:0). Domácí vycházeli z pozorné obrany a oporou jim byl gólman. Rozhodnutí přinesla 80. minuta a branka Jiřího Hajznera, který přeloboval hostujícího gólmana. Hosté ve snaze vyrovnat si vypracovali i šance, žádnou ale neproměnili. Domácí tak získali důležité body pro záchranu.


Bohutice-Mor. Krumlov B 2:1 (2:0). Ve vyrovnané první půli se gólově prosadili jen domácí. Skóre otevřel už v 1. minutě z dlouhého nákopu hlavičkou Bloudíček, zvýšení přinesla krásná střela Procházky do šibenice. Po přestávce převaha rezervy Krumlova narůstala. Působila fotbalověji a její akce byly nebezpečnější. Vyústěním byla branka Pelikána v 70. minutě. Ve zbytku zápasu se hosté snažili vyrovnat, vytvořený tlak však ke gólu nevedl. Naopak domácí hrozili z protiútoků. Diváci zhlédli pěknou a dramatickou kopanou.

Jezeřany-Božice 4:3 (1:2). Utkání týmů z opačných pólů tabulky nepostrádalo dramatičnost do závěrečného hvizdu rozhodčího. Od úvodní minuty iniciativu převzali hosté a už v 6. minutě se dostali do vedení. Vyrovnat se podařilo domácím ve 33.minnutě. O tři minuty později musel předčasně pod sprchy domácí Machala za vražení do soupeře, trestem byla druhá branka v jejich síti. Druhou půli tedy začali v početní nevýhodě, dovedli se ale dvakrát prosadit a obrátit skóre ve svůj prospěch. Hosté nekapitulovali a v 76. minutě po chybě obrany znovu stav srovnali. O výhře Jezeřanských rozhodl Kroupa hlavičkou po rozehraném trestném kopu. I Božičtí od 83. minuty dohrávali bez vyloučeného Machače.


Chvalovice-Olbramovice 7:0 (4:0). Zápas se rozhodl během čtvrt hodiny, v ní domácí vstřelili tři góly a bylo rozhodnuto. Měli neustálou převahu, hosté se jen občas osmělili k útočné akci. Góly za vítěze stříleli Šabaka, Martin Zifčák, Bajgel, Kapitán, Bárta, Uchytil, jeden byl vlastní.

 

zdroj OFSZNOJMO.cz

Hostan OP - 16 kolo (dohrávka)

Rakšice-Jaroslavice 3:6 (2:4). Branky padaly již od samého úvodu. Za stavu 1:1 zvyšovali domácí z penalty, hosté během minuty opět vyrovnali. Do přestávky ještě dvěma góly své vedení navýšili, jednoho z nich dosáhli ze značky pokutového kopu. Druhý poločas domácí z druhé penalty snížili, Jaroslavičtí ale šanci k vyrovnání nepřipustili. V závěru se dalšími brankami pojistili vítězství, které bylo zasloužené, protože předvedli lepší fotbal. Za domácí skóroval Jan Kalus, dvě penalty proměnil Luboš Hašek. Za hosty se hattrickem zaskvěl Holcman, po gólu přidali Klíma, Zoubek a Drápela.


Oleksovice-Přímětice 1:0 (0:0). Domácí kladli důraz na bezchybnou hru obrany a záměr zcela naplnili, protivníka do žádné šance nepustili. V útoku čekali na chybu Přímětických, a té se dočkali. Rozhodla střela Rožnovjaka z hranice pokutového území, přinesla důležité body v bojích o záchranu.


Bohutice-Miroslav B 2:4 (1:0). Domácím se zápas nepovedl, sice v něm vždy vedli, nakonec však rezervě Miroslavi posílené o hráče prvního mužstva podlehli. Rozhodnutí padlo mezi 68. a 79. minutou, tehdy domácí třikrát kapitulovali. Branky byly důsledkem převahy hostí, která během druhé půle neustále narůstala.


Olbramovice-IE Znojmo B 1:1 (1:1). Hosté se dostali do vedení už v 1. minutě Samkem, za domácí srovnával ve 40. minutě Loskot. Šancí bylo na obou stranách dostatek, úspěšně je likvidovali výborně chytající brankáři. Střetnutí řídil ke spokojenosti všech sudí Richter.


Božice-Mor. Krumlov B 0:3 (0:2). Zápas svou úrovní zklamal. Poznamenaly ho improvizované sestavy obou družstev i rychlá úvodní branka, která padla v první minutě střetnutí. Hosté pak bez většího úsilí dovedli po gólech Jakuba Matějky, Vlastimila Staňka a Josefa Anderse utkání do vítězného konce. Získanými body se dotáhli na vedoucí Práče.


Chvalovice-Dobšice B 1:1 (1:0). Poslední tým přeboru se na domácí vytáhl. Pomohly mu k tomu posily z jejich prvního mužstva. Ve vyrovnané první půli se gólově prosadil pouze chvalovický Šabaka, po přestávce diktovali tempo hry spíš Dobšičtí. Zaslouženě se dočkali vyrovnání střelou Stehlíka.


Jezeřany-Práče 1:1 (1:1). Střetla se družstva z popředí tabulky. Domácí se radovali z gólu Kroupy už z 1. minuty, hosté srovnávali po čtvrthodině Adamem Křejčiříkem. V první půli zhlédli diváci vyrovnaný souboj, ale moc brankových příležitostí neviděli. Po přestávce museli Jezeřanští hrát proti větru, přesto si udrželi větší iniciativu. Nakonec však musí být spokojeni s plichtou, Práče v poslední minutě neproměnily vyloženou šanci.

Tabulka:
1. Práče 18 13 3 2 45:16 42
2. Mor. Krumlov B 18 14 0 4 60:35 42
3. Jezeřany 18 12 2 4 42:25 38
4. Přímětice 18 10 1 7 43:26 31
5. Rakšice 18 9 4 5 47:43 31
6. Chvalovice 18 9 3 6 53:27 30
7. Jaroslavice 18 8 2 8 45:40 26
8. Bohutice 18 7 2 9 37:49 23
9. IE Znojmo B 18 6 4 8 45:37 22
10. Miroslav B 18 5 4 9 27:46 19
11. Oleksovice 18 5 2 11 32:57 17
12. Božice 18 3 5 10 27:44 13
13. Olbramovice 18 3 4 11 22:47 13
14. Dobšice B 18 3 3 12 23:56 12
 

zdroj OFSZNOJMO.cz

Hostan OP - 17 kolo

Olbramovice-Rakšice 2:2 (1:1). Oba poločasy skončily shodně. V tom prvním skóroval za domácí Světlík, za hosty Gallus. Vedení pro Rakšice znamenala branka Haška, plichtu pro Olbramovice zachraňoval v 88. minutě Doubek. Utkání mělo dobrou úroveň i dramatičnost.


Božice-Chvalovice 1:1 (0:1). Před slušnou diváckou kulisou se hrála zajímavá a kvalitní kopaná. Hosté byli v zápase fotbalovější, domácí vše doháněli bojovností. Na úvodní gól Ladislava Báry z první půle odpovídal v 88. minutě Lukáš Machač, rozhodl tak o dělbě bodů.


Mor. Krumlov B-Jezeřany 3:0 (1:0). Utkání družstev z čela přeboru bylo vyrovnané jen v úvodu. Postupem času narůstala převaha rezervy Krumlova, po gólech Pelikána, Lamla a Navrátila dovedla zápas zaslouženě do vítězného konce.


IE Znojmo B-Bohutice 2:4 (0:3). Domácí podcenili první půli, jejich slabý výkon hosté potrestali třemi góly. Po přestávce se hra Znojemských diametrálně zlepšil a Bohutičtí se začali strachovat o svůj náskok. Domácí snížili na rozdíl jedné branky zásluhou Jana Samka a Šperla, měli i dost dalších příležitostí k vyrovnání. Definitivně o vítězství rozhodli hosté v nastaveném čase, velkou měrou se na něm podílel výborným výkonem jejich brankář. Hattrick si zapsal Petr Holík, gól přidal Dřevo.


Dobšice B-Oleksovice 3:5 (1:2). Ze střetnutí týmů z konce tabulky si body zaslouženě připsali hosté díky většímu nasazení a touze po výhře. Skóre se dramaticky měnilo. Na poločasové vedení Oleksovic stačili domácí odpovědět vyrovnáním, hosté pak vedení navýšili na rozdíl dvou gólů. Před závěrem utkání Dobšičtí snížili na 3:4, ve snaze o vyrovnání však otevřeli obranu a hosté toho využili, pátou brankou pečetili výsledek. Mezi střelce se zapsali za domácí Mach, Bitala a Krůza, za hosty dosáhl hattricku Drmota, po jednom gólu přidali Meister a Miloš Pojer.


Práče-Jaroslavice 1:0 (0:0). Začátek střetnutí patřil hostům, do přestávky přinášela hra mnoho nepřesností a celkově byla neurovnaná. Ve druhé půli si domácí přece jen vytvořili územní převahu, nedokázali si však vytvořit žádné šance. Nakonec se na jejich stranu přiklonilo štěstí, v 75. minutě z rozehraného rohového kopu si Jaroslavičtí dopravili míč do vlastí branky. Vydřeným vítězstvím si Práče udržely vedení v tabulce.


Miroslav B-Přímětice 2:3 (1:0). Diváci zhlédli kvalitní fotbal. Domácí měli po celé utkání mírnou převahu, ta se potvrdila hlavně v prvním poločase, kdy se ujali jednobrankového vedení. Ve druhé půli hosté přidali na pohybu a vyrovnali nejen hru, ale i stav. V poslední minutě se jim podařilo šťastně vsítit vítěznou branku, Miroslavští tuto poslední střelu podcenili. Za domácí skóroval Blažek a Záviška, za Přímětice Koc, Beneš a Šoba.


Tabulka:
1. Práče 17 13 2 2 44:15 41
2. Mor. Krumlov B 17 13 0 4 57:35 39
3. Jezeřany 17 12 1 4 41:24 37
4. Přímětice 17 10 1 6 43:25 31
5. Rakšice 17 9 4 4 44:37 31
6. Chvalovice 17 9 2 6 52:26 29
7. Jaroslavice 17 7 2 8 39:37 23
8. Bohutice 17 7 2 8 35:45 23
9. IE Znojmo B 17 6 3 8 44:36 21
10. Miroslav B 17 4 4 9 23:44 16
11. Oleksovice 17 4 2 11 31:57 14
12. Božice 17 3 4 10 27:41 13
13. Olbramovice 17 3 3 11 21:46 12
14. Dobšice B 17 3 2 12 22:55 11

zdroj: OFSZNOJMO.CZ

Hostan OP- 16 kolo


Rakšice-Přímětice 3:2 (2:0). Úvod střetnutí přinesl boj o každý míč. Postupem času narůstala převaha
domácích. Ta byla gólově zúročena proměněnou penaltou střílenou brankářem Lubošem Haškem.
Stejnou šanci dostali také hosté, pokutový kop ale promrhali. Trestem pro ně byl druhý gól v jejich síti
zásluhou Libora Havlíčka. Do druhé půle vstoupili lépe hosté, vypracovaný tlak přinesl další penaltu,
tentokrát se nemýlil Beneš. I v dalším průběhu měli navrch, nabídnuté příležitosti opět promarnili.
Rakšickým ke zvýšení náskoku napomohla chyba gólmana, potrestal ji Tomáš Janšta. Přímětice
v nastaveném čase jen korigovali Binderem.


Jaroslavice-Miroslav B 7:0 (5:0). Velmi zdařilé utkání domácích, o svém vítězství rozhodli již v úvodu.
Po čtvrthodině hry vedli už 4:0 a dovedli zápas do závěrečného hvizdu v poklidu. Miroslavští výkonem
zklamali, v žádné fázi střetnutí nedokázali vzdorovat. Za vítěze se střelecky zaskvěl Holcman, autor
čtyř gólů, dva přidal Opatřil, jeden pak Lukáš Juhaňák.


Oleksovice-Práče 0:7 (0:4). Derby utkání rozhodla branka už v 5. minutě. Po ní hosté zcela ovládli hru
a vedení stále navyšovali. Dva úspěchy zaznamenali Krejčiřík a Gregor, po jednom přidali Ondřej
Zimek, Klouda a Kosec. Body za vítězství posunuly Práče do čela přeboru, domácí naopak na jeho
chvost.


Bohutice-Dobšice B 3:1 (2:0). Favorizovaní domácí nedali hostů šanci. Celé utkání měli pod kontrolou,
hostům dovolili v 87. minutě jen korigovat stav Danielem Machem. Za domácí skórovali Leikep, Petr
Holík a Bartoš. Dobšičtí zůstávají po porážce na chvostu přeboru.


Jezeřany-IE Znojmo B 3:0 (2:0). Diváci zhlédli fotbal dobré úrovně. Hosté předvedli vynikající výkon,
ve kterém se jim domácí vyrovnali. Po dvou slepených gólech ve 21. a 24. minutě vedli, ale za další
čtvrthodinu mohli Znojemští snížit. Nařízenou penaltu jezeřanský gólman kryl. Ve druhém poločase
už diktovali hru domácí, byli lepší, své vítězství pečetili po rohu v 84. minutě. Do tabulky střelců se
zapsali Jan Machala, Michal Novotný z pokutového kopu a Michal Bíla.


Chvalovice-Mor. Krumlov B 5:0 (2:0). Rezerva Krumlova přijela k zápasu v kombinované sestavě i
s dorostenci a na soupeře nestačila. Domácím se dařila hra, střelecky se výrazně prosadil Kapitán,
autor čtyř branek, jeden gól přidal Šabaka. Hosté porážkou ztratili vedoucí pozici v tabulce.


Olbramovice-Božice 2:2 (2:0). Domácí usilovali o odpoutání z posledního místa. Dobrou první půlí byli
blízko k výhře, po gólech Loskota a Světlíka vedli už 2:0. Po přestávce se už úspěchu nedočkali. Hosté
snižovali Michaničem a v závěrečném náporu vyrovnávali Kubíčkem. Plichtou se Olbramovice na
konci tabulky bodově vyrovnaly Oleksovicím a rezervě Dobšic.


Změna výsledku utkání IE Znojmo B-Chvalovice 3:0 kont. (místo 2:4) pro neoprávněný start.


Tabulka:
1. Práče 16 12 2 2 43:15 38
2. Jezeřany 16 12 1 3 41:21 37
3. Mor . Krumlov B 16 12 0 4 54:35 36
4. Rakšice 16 9 3 4 42:35 30
5. Chvalovice 16 9 1 6 51:25 28
6. Přímětice 16 9 1 6 40:23 28
7. Jaroslavice 16 7 2 7 39:36 23
8. Bohutice 16 6 2 8 31:43 20
9. IE Znojmo B 16 5 3 8 41:36 18
10. Miroslav B 16 4 4 8 21:41 16
11. Božice 16 3 3 10 26:40 12
12. Olbramovice 16 3 2 11 19:44 11
13. Oleksovice 16 3 2 11 26:54 11
14. Dobšice B 16 3 2 11 19:50 11

zdroj OFS Znojmo

Ohlédnutí za podzimem OP sezóny 2012/2013


Do okresního přeboru ročníku 2012/2013 byly nově zařazeny týmy Jaroslavic a Práčí po sestupu z krajské soutěže. V podzimní části se více dařilo Práčím, ty usilují o návrat do kraje, Jaroslavičtí v zápasech nepřesvědčily a na návrat si musí počkat. Postupujícími z III. tříd se staly Chvalovice a Olbramovice. Z této dvojice byly úspěšnější Chvalovice, ale v některých utkáních zbytečně body ztrácely. Olbramovičtí budou na jaře bojovat o udržení v přeboru, po podzimu okupují chvost tabulky. Čelo přeboru je hodně vyrovnané, oddíly dělí minimální bodové rozdíly. Spokojeni s podzimem jsou jistě příznivci Přímětic a Rakšic. Naopak starosti s přípravou na jarní odvety budou mít v Božicích, Dobšicích, Oleksovicích a Olbramovicích. Z těchto družstev bude jeden sestupující za předpokladu, že z I. B třídy nesestoupí žádný celek z našeho okresu. Jarní odvety zahajují poslední víkend v březnu 2013.


Z domácích trávníků vyšla bez ztráty bodu rezerva Mor. Krumlova a Práče, ty navíc doma nedostaly žádný gól. Vedlo se i Příměticím a Jezeřanům. V opačné situaci se ocitly Jaroslavice, zisk pouhých sedmi bodů je neúspěchem. O mnoho lépe se nedařilo ani Božicím a rezervám IE Znojma a Miroslavi. Z hřišť soupeřů si nejvíce bodů odvezly Chvalovice, vedlo se i Přáčím, Jezeřanům, Rakšicím a Jaroslavicím, ty byly dokonce venku úspěšnější než doma. Bez bodů skončily podzimní část Oleksovice, s jednou remízou pak Olbramovice a Dobšice B. Jednu výhru od protivníků získaly Božice a Bohutice, což jejich příznivce nemohlo potěšit. Špatným vysvědčením pro dobšické střelce je bilance tří gólů ze sedmi zápasů, kterými zatěžili konta domácích brankářů.


Tabulka podzimu:
1. Mor. Krumlov B 14 11 0 3 49:30 33
2. Práče 14 10 2 2 31:14 32
3. Jezeřany 14 10 1 3 36:20 31
4. Chvalovice 14 8 1 5 46:22 25
5. Přímětice 14 8 1 5 35:19 25
6. Rakšice 14 7 3 4 35:31 24
7. Jaroslavice 14 6 2 6 31:33 20
8. IE Znojmo B 14 5 3 6 39:29 18
9. Bohutice 14 5 2 7 27:37 17
10. Miroslav B 14 4 3 7 19:32 15
11. Božice 14 3 2 9 22:34 11
12. Dobšice B 14 3 2 9 17:45 11
13. Olbramovice 14 3 1 10 17:37 10
14. Oleksovice 14 3 1 10 24:45 10


Sehráno 98 zápasů, vstřeleno 428 branek, průměr na utkání je 4,4 branky.


Střelci týmů
Mor. Krumlov B: 6 – Pelikán, 5 – Čepera, Staněk Jakub
Práče: 8 – Krejčiřík, 6 – Klouda, 4 - Zimek
Jezeřany: 13 – Kroupa, 7 – Novotný, 5 – Bíla
Chvalovice: 18 – Minarech, 9 – Vyorálek, 8 – Kapitán
Přímětice: 6 – Koc, Virgl, 5 – Kubíček
Rakšice: 11 – Janšta, 6 – Sobotka, 4 – Procházka, Hašek, Havlíček
Jaroslavice: 9 – Juhaňák, 7 – Holcman, 4 – Opatřil, Kohoutek
Ohlédnutí za podzimem OP sezóny 2012/2013
IE Znojmo B: 11 – Samek Milan, 9 – Kubále, 3 – Šperl, Černý, Soukup
Bohutice: 12 – Holík, 4 – Novák, Bílek
Miroslav B: 5 – Kocián, 3 – Brveník, 2 – Voldán, Obořil, Klouda
Božice: 5 – Kudlička, 4 – Jandásek, Švejdík
Dobšice B: 3 – Stehlík Aleš, 2 – Syrový R., Vacula, Jílek
Oleksovice: 10 – Hajzner Jiří, 5 – Meister, 4 – Hajzner Radek
Olbramovice: 4 – Čepera, 3 – Světlík


Kanonýři podzimu: 18 – Minarech (Chvalovice), 13 – Kroupa (Jezeřany), 12 – Holík (Bohutice), 11 – Samek M. (IE Znojmo B), Janšta (Rakšice).


Tabulka utkání hraných doma:
1. Mor. Krumlov B 8 8 0 0 32:11 24
2. Přímětice 7 6 0 1 29:8 18
3. Jezeřany 7 6 0 1 24:10 18
4. Práče 6 6 0 0 12:0 18
5. Rakšice 7 4 1 2 21:16 13
6. Bohutice 7 4 1 2 14:18 13
7. Chvalovice 7 3 1 3 16:10 10
8. Oleksovice 7 3 1 3 16:12 10
9. Dobšice B 7 3 1 3 14:21 10
10. Olbramovice 7 3 0 4 7:10 9
11. IE Znojmo B 7 2 2 3 23:18 8
12. Božice 7 2 2 3 10:10 8
13. Miroslav B 7 2 2 3 8:16 8
14. Jaroslavice 7 2 1 4 18:24 7


Tabulka utkání hraných venku:
1. Chvalovice 7 5 0 2 30:12 15
2. Práče 8 4 2 2 19:14 14
3. Jaroslavice 7 4 1 2 13:9 13
4. Jezeřany 7 4 1 2 12:10 13
5. Rakšice 7 3 2 2 14:15 11
6. IE Znojmo B 7 3 1 3 16:11 10
7. Mor. Krumlov B 6 3 0 3 17:19
8. Miroslav B 7 2 1 4 11:16 7
9. Přímětice 7 2 1 4 6:11 7
10. Bohutice 7 1 1 5 13:19 4
11. Božice 7 1 0 6 11:24 3
12. Olbramovice 7 0 1 6 10:27 1
13. Dobšice B 7 0 1 6 3:24 1
14. Oleksovice 7 0 0 7 8:33 0


Změna pořadatelství Mor. Krumlov B-Práče (původně Práče-Mor. Krumlov B).

 

zdroj OFSZNOJMO.CZ

Shrnutí  podzimu ve Statistikách - (Mužstva, A mužstvo, Statistiky)

 

 

Hostan OP-14kolo

Rakšice-Oleksovice 3:1 (2:0). Bojovný zápas s tvrdými souboji rozhodli pro sebe domácí už do přestávky brankami Tomáše Janšty a Jana Sukeníka. Ve druhém poločase si hosté vytvořili převahu, ale žádnou z dosavadních šancí ke snížení stavu nevyužili. Trestem byl třetí gól z kopačky Pavla Procházky v jejich svatyni. Nakonec se jim podařilo korigovat výsledek brankou Meistera ze značky pokutového kopu.


Bohutice-Jaroslavice 2:1 (1:0). Vyrovnaný souboj měl svou kvalitu a divákům se líbil. Poločasové vedení domácích zajistil Bílek po kombinační akci nekompromisním zakončením. Úvod druhé půle vyzněl jasně pro hosty, ale nedovedli ze svých příležitostí proměnit ani penaltu. Až v 68. minutě se konečně po střele Opatřila dočkali. O osudu zápasu rozhodl v 82. minutě Petr Holík z nařízeného pokutového kopu. První střelu gólman vyrazil, ale exekutor penalty stačil míč vrátit do branky. Ve zbývajícím čase se vrhli Jaroslavičtí s vervou do náporu, snaha o vyrovnání však vyšla vniveč.


Jezeřany-Přímětice 3:1 (2:0). Oba týmy podaly výborný výkon, kterému přihlíželo i hodně fandů z Přímětic. V utkání byli nakonec šťastnější domácí. První jejich velkou šanci promarnil ve 20. minutě Bíla, netrefil zcela odkrytou bránu. O deset minut později se už nemýlil Kroupa a gólem do šatny se blýskl ve 45. Minutě Machala. Ve druhé půli uklidnil Jezeřanské třetím gólem Bíla. Konečnou podobu zápasu stanovila přísně nařízená penalta, úspěšným aktérem pokutového kopu byl Balon.


Chvalovice-Miroslav B 3:3 (2:1). Zápas dobré úrovně skončil zaslouženou remízou, ale domácí výhru ztratili až v samém závěru utkání, kdy hosté stačili srovnat stav. Po gólu si připsali Zifčák, Minarech a Kapitán z Chvalovic, ze strany Miroslavi skórovali Caha, Brveník a Jančík.


Olbramovice-Práče 0:2 (0:1). Zápas družstev z opačných pólů tabulky rozhodli hosté vždy v nástupech do poločasů, a to góly Stanislava Tkadlece a Krejčiříka. V poli domácí dokázali s hosty držet krok, ale nedovedli se prosadit střelecky, dokonce promarnili i početní výhodu po vyloučení hostujícího Čecha.


Božice-Dobšice B 1:1 (0:0). Hosté posíleni hráči s A mužstva utkání dobře zahájili, do 20. minuty diktovali tempo, ale převahu gólově nevyjádřili. V dalších minutách první půle se hra vyrovnala, branky se však diváci nedočkali. Po přestávce se ve 48. minutě ujali vedení Dobšice, po standardce se do sítě trefil Aleš Stehlík, Božičtí z obdobné situace vyrovnali v 62. minutě Davidem Švehlíkem. Pak si oba celky vypracovali několik nadějných brankových příležitostí, ale chybělo úspěšné zakončení. Domácí jsou s remízou spokojeni, stejně tak i s výkonem arbitra Richtera.


Mor. Krumlov B-IE Znojmo B 2:0 (1:0). V posledním střetnutí podzimu domácí potvrdili postavení ve špici přeboru a zaslouženě po dobrém výkonu zvítězili. Zápas se hrál v Bohuticích, Krumlovští si v něm udržovali po celou dobu převahu. Gólově se prosadili Anders a Řezáč.

 

Tabulka:
1. Práče 13 10 2 1 31:9 32
2. Jezeřany 14 10 1 3 36:20 31
3. Mor. Krumlov B 13 10 0 3 44:30 30
4. Chvalovice 14 8 1 5 46:22 25
5. Rakšice 14 7 3 4 35:31 24
6. Přímětice 13 7 1 5 31:17 22
7. Jaroslavice 14 6 2 6 31:33 20
8. IE Znojmo B 13 5 3 5 37:26 18
9. Bohutice 14 5 2 7 27:37 17
10. Miroslav B 14 4 3 7 19:32 15
11. Božice 14 3 2 9 22:34 11
12. Olbramovice 13 3 1 9 15:34 10
13. Oleksovice 14 3 1 10 24:45 10
14. Dobšice B 13 2 2 9 14:43 8

zdroj OFSZNOJMO.CZ

Hostan OP-13 kolo

IE Znojmo B-Rakšice 2:3 (1:2). Domácí své příznivce zklamali a zápas nezvládli. Po celou dobu byli horším celkem a hostům k výhře stačil jen průměrný výkon. V utkání stále vedli, Znojemští náskok vždy jen snižovali. Obě branky poražených dal Kubále, za Rakšice se trefili Havlíček, Janšta a Sobotka.


Mor. Krumlov B-Dobšice B 3:0 (0:0). První půle nabídla nezáživný fotbal, kterému chybělo vzrušení. Až zlepšený výkon domácích po přestávce přinesl góly, jejich autory byli Kotlán, Jursa a Jakub Staněk. Bodovým ziskem se drží Krumlovští těsně za čelem přeboru, hosté prohrou zůstávají na chvostu tabulky.


Božice-Práče 0:2 (0:1). Práče nečekal lehký zápas, domácí bojovností a nasazením s nimi drželi krok do samého závěru. První gól padl ve 25. minutě z kopačky Kovalského, po přestávce zvyšoval Adam Krejčiřík


Olbramovice-Miroslav B 1:0 (0:0). Domácí se dočkali vytouženého vítězství. Do poločasu tvrdili muziku hosté, ale nedokázali proměnit žádnou z šancí. Domácí i po přestávce odpovědně bránili a čekali na svou příležitost. Ta přišla z nařízené penalty, kterou nepromarnil Radim Čepera. V tvrdě hraném utkání měl hlavní arbitr Ďurko hodně práce, udělil dvanáct žlutých karet a předčasně pod sprchy poslal domácího Katolického i dva hráče Miroslavi.


Chvalovice-Přímětice 4:0 (0:0). Zápas sousedů v tabulce vyzněl pro domácí, hosté tentokrát tahali za kratší konec, šancí měli pramálo. Chvalovičtí svou převahu vyjádřili také gólově, ale až po přestávce. Dvakrát se trefili Kapitán a Vyorálek.


Jezeřany-Jaroslavice 1:3 (0:2). Domácí vydrželi na špici přeboru jen týden. Začátek střetnutí jim nevyšel podle představ, chybu v obraně ve 20. minutě hosté potrestali a další ránu přidali o pět minut později. Míč směřující do brány zastavil Trmal rukou, následovala červená karta a penalta, kterou hosté proměnili. Ve druhé půli domácí i v oslabení usilovali o zvrat, šanci přinesla 49. minuta, kdy snižoval Michal Novotný. Ve snaze o vyrovnání pokračovali, osudnou se stala 66. minuta, to hosté opět odskočili na rozdíl dvou gólů. Slibný výsledek si s pak s přehledem pohlídali. Jejich střelcem byl Lukáš Holcman, auto hattricku.


Bohutice-Oleksovice 5:3 (2:2). Celý zápas měli domácí pod kontrolou, přestože pro ně nezačal šťastně. Hosté dvěma střelami ve 13. a 14. minutě otevřeli skóre Jiřím Hajznerem. Do poločasu stav snižoval hlavičkou Bílek a po kombinační akci střelou vyrovnával Josef Věchet. Druhá půle měla stejný obraz, převahu gólově vyjádřil opět hlavou Josef Věchet a střelou Petr Holík. Pátou branku si zapsal Nedoma ze značky pokutového kopu. Hosté až v nastavení snižovali Pojerem. Bohutičtí příznivce museli být s průběhem utkáním spokojeni.


Tabulka


1.   Práče 12 9 2 1 29:9 29
2.   Jezeřany 13 9 1 3 33:19 28
3.   Mor. Krumlov B 12 9 0 3 42:30 27
4.   Chvalovice 13 8 0 5 43:19 24
5.   Přímětice 12 7 1 4 30:14 22
6.   Rakšice 13 6 3 4 32:30 21
7.   Jaroslavice 13 6 2 5 30:31 20
8.   IE Znojmo B 12 5 3 4 37:24 18
9.   Bohutice 13 4 2 7 25:36 14
10. Miroslav B 13 4 2 7 16:29 14
11. Božice 13 3 1 9 21:33 10
12. Olbramovice 12 3 1 8 15:32 10
13. Oleksovice 13 3 1 9 23:42 10
14. Dobšice B 12 2 1 9 13:42 7

zdroj OFSZNOJMO.CZ

Hostan OP-12 kolo

Rakšice-Bohutice 3:3 (1:2). Domácí dobře nastoupili a ve 24. minutě se ujali vedení gólem Pavla Procházky. Hosté stačili využít chybu brankáře k vyrovnání a na přestávku odcházeli s jednogólovým náskokem. Po hodině hry srovnával stav Tomáš Janšta a opětovné vedení domácích zařídil druhý gól Pavla Procházky. Závěrečný tlak přinesl hostům vyrovnání. Mezi střelce Bohutic se zapsali Holík, Dřevo a Bílek.


Oleksovice-Jezeřany 2:2 (2:0). Oleksovičtí zaskočili lídra přeboru výborným nástupem a po gólech Meistera a Jiřího Hajznera vedli 2:0. Jejich náskok mohl být při lepší koncovce ještě vyšší. Převahu si udržovali i po přestávce. Zlom nastal po zranění domácího gólmana, na jeho místo musel nastoupit hráč z pole. První střela na jeho bránu znamenala snížení i jeho zkratové jednání. Za udeření protihráče uviděl červenou kartu a do branky musel další hráč z pole. Oslabený tým se statečně bránil, sahal dokonce po vítězství. O plichtě rozhodla 85. minuta, resp. dorážka vyraženého míče. Střelcem hostů obou gólů byl Milan Šles. Je nutno podotknout, že Oleksovice ztratily body svou nedisciplinovaností některých fotbalistů ve druhém poločase.


Jaroslavice-Chvalovice 3:4 (2:3). První půle byla celkově vyrovnaná. Domácí vedli 2:1, ale do přestávky hosté strhli vedení na svou stranu. To po přestávce ještě navýšili. Pak ve výkonu polevili a umožnili Jaroslavickým snížit, vyrovnat jim však nedovolili. Vítězství si zasloužili, hráli dobrou kombinační kopanou, využívali zkušeností svých fotbalistů. Hattricku dosáhl Minarech, gól přidal Ulrych. Za domácí se dvakrát trefil Holcman, jednou Drápela.


Miroslav B-Božice 2:0 (1:0). Diváci zhlédli poměrně vyrovnané utkání. Jeho průběh byl ovlivněn vyloučním božického Tomáš Kudličky, který musel po červené kartě za nesportovní chování předčasně pod sprchy už ve 28. minutě. I v oslabení podali hosté dobrý výkon, vzdorovali téměř do konce střetnutí. Menší počet hráčů v poli byl příčinou druhé branky, pět minut před závěrečným hvizdem pečetil vítězství domácích gól z rychlého protiútoku. Jediným střelcem zápasu byl Kocián.


Zápasy Přímětice-Olbramovice, Mor. Krumlov B-Práče a Dobšice B-IE Znojmo B byly pro nezpůsobilý terén odloženy.

Tabulka:
1. Jezeřany 12 9 1 2 32:16 28
2. Práče 11 8 2 1 27:9 26
3. Mor. Krumlov B 11 8 0 3 39:30 24
4. Přímětice 11 7 1 3 30:10 22
5. Chvalovice 12 7 0 5 39:19 21
6. IE Znojmo B 11 5 3 3 35:21 18
7. Rakšice 12 5 3 4 29:28 18
8. Jaroslavice 12 5 2 5 27:30 17
9. Miroslav B 12 4 2 6 16:28 14
10. Bohutice 12 3 2 7 20:33 11
11. Božice 12 3 1 8 21:31 10
12. Oleksovice 12 3 1 8 20:37 10
13. Olbramovice 11 2 1 8 14:31 7
14. Dobšice B 11 2 1 8 13:39 7

zdroj OFSZNOJMO.CZ

Hostan OP-11 kolo

Dobšice B-Rakšice 1:3 (1:2). Do poločasu byli aktivnější hosté a vypracovali si i více brankových příležitostí. Na jejich vedoucí gól stačili domácí odpovědět Vodákem, v poslední minutě před přestávkou však znovu inkasovali. Ve druhé půli se hra vyrovnala, zvrat nastal v 70. minutě po vyloučení domácího Včelky. Hosté oslabení využili ke vstřelení třetí branky a rozhodli o výsledku. Mezi střelci Rakšic se zapsali Havlíček, Janšta a Sobotka. Dobšice se prorážkou dostali na chvost přeboru.


IE Znojmo B-Práče 3:3 (2:2). Zápas výborné úrovně sledovala početná divácká kulisa. Hrálo se nahoru dolů se šancemi před oběma brankami. Více šancí měli do poločasu domácí a na přestávku mohli odcházet spokojenější, ale dostali těsně před odchodem na přestávku vyrovnávací gól. Ve druhé půli strhli hosté z brejku vedení na svou stranu, Znojemským se ze závěrečného tlaku podařilo v 86. minutě vyrovnat. Střelci domácích byli Samek, Bálka a Černý, za hosty skóroval Stanislav Tkadlec, Klouda a Krejčiřík.

Video z utkání


Mor. Krumlov B-Miroslav B 4:0 (1:0). Derby rezervních mužstev vyznělo jednoznačně pro domácí. Soupeře po celý zápas přehrávali a byli fotbalovější. Dva góly zaznamenal Čepera, jeden Laml a Doubek. Božice-Přímětice 0:1 (0:1). Zápas přinesl zajímavý a rychlý fotbal s mírnou převahou domácích. Bohužel ji nedokázali využít ke vstřelení gólu, šance k tomu byly. Vítěznou branku hostů vstřelil ve 13. minutě z přímého kopu po teči Pavel Virgl. Ani zoufalý závěrečný tlak Božických nevedl k vyrovnání. Střetnutí dobře řídil Jiří Peřinka ml.


Olbramovice-Jaroslavice 0:2 (0:1). Domácím nepomohla ani převaha v poli, trápili se v koncovce. Hosté trestali z rychlých protiútoků, dva úspěšně zakončili Jan Hoc a po přestávce Opatřil.

Chvalovice-Oleksovice 4:0 (1:0). Hra byla do poločasu vyrovnaná. Do vedení šli domácí po střele Kapitána, hosté měli k vyrovnání blízko, jejich střelu zastavilo břevno. Ve druhé půli o vítězství více usilovali Chvalovičtí, svou snahu korunovali dvěma góly v krátkém časovém rozmezí, autory byli Minarech a Martin Zifčák. Konečnou podobu
výsledku stanovila nařízená penalta, kterou v závěru zápasu proměnil Minarech.


Jezeřany-Bohutice 4:1 (1:0). Zápas nepřinesl mnoho kvality. Domácí často chybovali v obraně, toho však hosté nedokázali využít. Jediný gól první půle padl ve 14. minutě, kombinační akci Kroupy a Machaly zakončil prvně jmenovaný. Podobný průběh nabídla i druhý poločas. Rozčarováním pro domácí byla 60. minuta a vyrovnávací gól po trestném kopu Bílka. Očekávané vítězství se zrodilo v samém závěru. Akce Kroupy v 83. a 87. minutě úspěšně zakončoval Machala, čtvrtý úspěch zaznamenal Novotný, který už v nastaveném čase proměnil penaltu.


Dohrávka: Olbramovice-Bohutice 2:1 (1:0). V derby utkání řešili domácí problémy se sestavou, na výsledek čekalo 180 diváků. Zápas nabídl závary před oběma brankami, v závěru střetnutí se ze šťastného vítězství nakonec radovali Olbramovičtí. Do poločasu jim vedení zajistil Jarek Brixa, vydrželo jim až do 60. minuty, to srovnával Martin Novák. O pět minut později rozhodl o zisku tří bodů druhým gólem autor první branky. Zápas řídil ke spokojenosti všech Aleš Richter.


Tabulka:
1. Jezeřany 11 9 0 2 30:14 27
2. Práče 11 8 2 1 27:9 26
3. Mor. Krumlov B 11 8 0 3 39:30 24
4. Přímětice 11 7 1 3 30:10 22
5. Chvalovice 11 6 0 5 35:16 18
6. IE Znojmo B 11 5 3 3 35:21 18
7. Rakšice 11 5 2 4 26:25 17
8. Jaroslavice 11 5 2 4 24:26 17
9. Miroslav B 11 3 2 6 14:28 11
10. Božice 11 3 1 7 21:29 10
11. Bohutice 11 3 1 7 17:30 10
12. Oleksovice 11 3 0 8 18:35 9
13. Olbramovice 11 2 1 8 14:31 7
14. Dobšice B 11 2 1 8 13:39 7

zdroj OFSZNOJMO.cz

Hostan OP-10 kolo

Rakšice-Jezeřany 2:3 (0:1). Do poločasu se hrál pěkný kombinační fotbal, kterému chyběly jen šance. Mírnou převahu hostů vyjádřil gólem Kroupa. Domácím se nevydařil nástup do druhé půle, Jezeřanští je potrestali brankami Kroupy a Novotného, který proměnil nařízený pokutový kop. Přesto Rakšičtí nesložili zbraně, po úspěšných střelách Janšty a Machotky se vrátili do zápasu. Dramatický závěr už změnu skóre nepřinesl, z vítězství se tak radovali hosté.


Bohutice-Chvalovice 1:8 (1:5). První čtvrthodina přinesla vyrovnanou kapanou i gól domácího Martina Nováka střelou do šibenice z trestného kopu. Hosté však během šesti minut třikrát skórovali a vedení do přestávky ještě navýšili. O zápase tak bylo rozhodnuto, druhá půle se jen dohrávala. Chvalovičtí v samém závěru utkání vstřelili další tři branky. Mezi tyče se čtyřikrát trefil Kapitán, dvakrát Vyoral, jednou Minarech a Mašek.


Oleksovice-Olbramovice 3:1 (2:1). Zápas týmů z konce tabulky měl slabou úroveň. Skóre otevřel domácí Jiří Hajzner, hosté odpověděli vyrovnáním po rohovém kopu Markem Světlíkem. Stav první půle uzavřel oleksovický Kír. Druhá půle přinesla boj, Olbramovičtí se snažili o vyronání, ale domácí vedení uhájili a soupeře k ničemu nepustili. V závěru střetnutí přidal uklidňující gól opět Jiří Hajzner a mohl se se spoluhráči radovat z plného bodového zisku.


Jaroslavice-Božice 5:1 (4:0). Zápas se rozhodl mezi 20. a 30. minutou, kdy domácí získali třemi brankami uklidňující náskok. Ten do přestávky ještě navýšili. Druhý poločas se dohrával v poklidu, hosté dokázali až v 80. minutě korigovat Raušem. Jaroslavičtí se tentokrát dokázali v utkání střelecky prosadit, dva góly vsítil Lukáš Juhaňák, jeden Drápela, René Rybanský a Opatřil. Tímto výsledkem přerušili fotbalisté Jaroslavic šňůru porážek.


Přímětice-Mor. Krumlov B 8:2 (4:1). Výsledek je pro hosty krutý. Hráli technickou kopanou s kombinacemi, akce však ke gólu nevedly. I domácí hráli útočně, diváci tak sledovali fotbal hraný nahoru dolů. Skóre otevřeli ve 14. minutě Přímětičtí brankou Virglera, hosté stačili srovnat z penalty Machotkou, ale na přestávku odcházeli spokojenější domácí, vytvořili si bezpečný náskok. I druhá půle přinesla další góly, poslední dal Koc v 90. minutě. Mezi střelce se ještě jednou zapsal Virgl, dále Šoba, Kubíček, Balon, Adámek a Hudec z penalty. Ze značky pokutového kopu padla i druhá branka Krumlova, úspěšným aktérem byl Staněk.


Miroslav B-IE Znojmo B 0:5 (0:3). O osudu utkání se rozhodlo již v prvním poločase, v něm během dvou minut obdrželi domácí dva góly, do přestávky lovili ze své sítě ještě jednu střelu a nebylo o co hrát. Po přestávce Miroslavští zcela rezignovali a umožnili Znojmu ještě dvakrát skórovat. Do tabulky střelců se dvakrát zapsal Soukup,
jednou Samek, Škvařil a Mucha.


Práče-Dobšice B 2:0 (1:0). Do poločasu se hrálo převážně ve středu pole, oba celky předvedly mnoho nepřesností. Jediným úspěšným střelcem byl domácí Petr Tkadlec. Ve druhé půli vyvinuli Práčtí velký tlak, vytvořili si řadu nadějných příležitostí ke skórování, ale síť dobšické svatyně rozvlnil jen Vladimír Klouda. Výhrou zůstávají domácí na čele přeboru.


Tabulka:
1. Práče 10 8 1 1 24:6 25
2. Jezeřany 10 8 0 2 26:13 24
3. Mor. Krumlov B 10 7 0 3 35:30 21
4. Přímětice 10 6 1 3 29:10 19
5. IE Znojmo B 10 5 2 3 30:18 17
6. Chvalovice 10 5 0 5 31:16 15
7. Rakšice 10 4 2 4 23:24 14
8. Jaroslavice 10 4 2 4 22:26 14
9. Miroslav B 10 3 2 5 14:24 11
10. Božice 10 3 1 6 21:28 10
11. Bohutice 9 3 1 5 15:24 10
12. Oleksovice 10 3 0 7 18:31 9
13. Dobšice B 10 2 1 7 12:36 7
14. Olbramovice 9 1 1 7 12:28 4

zdroj OFSZNOJMO.cz

Hostan OP-9 kolo

Práče-Rakšice 3:0 (2:0). Od začátku utkání se hra přelévala ze strany na stranu, mírnou převahu měli domácí. Už v 7. minutě se ujali vedení, které ještě do poločasu navýšili, i když jim k tomu pomohli hosté brankou do vlastní sítě. Do druhé půle nastoupili Rakšičtí se snahou vyrovnat, ale důsledná obrana Práčí je do vážné gólové příležitosti nepustila. Pojistka vítězství padla v 83. minutě, domácí si tak upevnili první místo v přeboru. Úspěšnými střelci byli Petr Tkadlec a Lubomír Křišťál.


Dobšice B-Miroslav B 4:1 (1:1). Mokrý terén nepřál kombinacím, více se bojovalo. V úvodu šli do vedení domácí, ve 28. minutě vyrovnával Jiří Voldán. Vstřelená branka je nabudila, ve zbývajícím čase první půle byli aktivnější, ale žádnou branku už nevstřelili. Na začátku druhého poločasu se hra vyrovnala, zvrat přinesla 65. minuta a druhý gól domácích, který zlomil odpor Miroslavských. Do konce utkání inkasovali další dvě branky, navíc od 70. minuty dohrávali jen v deseti. Dva góly Dobšických vsítil Aleš Stehlík, jeden přidal Roman Syrový a Enzinger.


IE Znojmo B-Přímětice 1:0 (0:0). Začátek střetnutí patřil hostům, až druhá polovina první půle přinesla vyrovnaný fotbal. Střelci se na žádné straně nenašli, naopak po dvou žlutých kartách odcházeli předčasně pod sprchy hostující Beneš a domácí Kubošný. Po přestávce nabídlo oslabení oběma družstvům více prostoru, hrálo se nahoru dolů a zápas dostal náboj. Rozhodnutí padlo v 69. minutě, z rozehraného rohového kopu si cestu do sítě našla hlavička domácího Šperla. Po vedení si Znojemští udržovali iniciativu, hosté usilovali o vyrovnání z rychlých protiútoků, ale v této taktice nebyli úspěšní. Těsné vítězství zůstalo tedy domácím.


Mor. Krumlov B-Jaroslavice 3:2 (0:1). Hosté šli už ve 3. minutě do vedení Lukášem Juhaňákem, který využil chybu v domácí obraně. Výsledek hájili celý první poločas. Po přestávce provedli Krumlovští změny v sestavě a vypracovali si převahu v poli. Výsledek otočili mezi 50. a 60. minutou třemi góly Jakuba Staňka, Vlasty Staňka a Anderse. Hosté stačili v závěru korigovat Drápelou.


Božice-Oleksovice 3:2 (3:0). Domácí začali utkání ve velkém stylu a v drtivém tlaku na soupeře. Výsledkem byly tři branky a jasné poločasové vedení. Ve druhé půli usilovali Oleksovičtí o korigování výsledku, čemuž napomáhalo uspokojení domácích. Před koncem hrací doby byl na ukazateli rozdíl už jen jediného gólu, Božičtí se hodně strachovali o výhru. Do tabulky střelců se zapsali Tomáš Kudlička, Jan Kudlička a Marian Vávra z Božic, za hosty se mezi tyče trefili Jiří Hajzner a Luboš Meister.


Utkání Olbramovice-Bohutice

Chvalovice-Jezeřany 0:1 (0:0). Zápas ambiciózních týmů přinesl vyrovnanou hru s gólovými příležitostmi na obou stranách. O vítězi nakonec rozhodla střela Michala Novotného z 25 metrů.


Tabulka:
1. Práče 9 7 1 1 22:6 22
2. Jezeřany 9 7 0 2 23:11 21
3. Mor. Krumlov B 9 7 0 2 33:22 21
4. Přímětice 9 5 1 3 21:8 16
5. IE Znojmo B 9 4 2 3 25:18 14
6. Rakšice 9 4 2 3 21:21 14
7. Chvalovice 9 4 0 5 23:15 12
8. Miroslav B 9 3 2 4 14:19 11
9. Jaroslavice 9 3 2 4 17:25 11
10. Bohutice 8 3 1 4 14:16 10
11. Božice 9 3 1 5 20:23 10
12. Dobšice B 9 2 1 6 12:34 7
13. Oleksovice 9 2 0 7 15:30 6
14. Olbramovice 8 1 1 6 11:25 4

 

Hostan OP-8kolo

Rakšice-Chvalovice 3:1 (1:0). Zápas přinesl kombinační a útočný fotbal. Do poločasu se trefil Kocáb, zásluhou této branky odcházeli domácí na přestávku s těsným náskokem. Ve druhé půli hosté převzali iniciativu, z převahy měli i šance k vyrovnání, Rakšičtí hrozili rychlými protiútoky. Jeden z nich vedl ke druhé brance, hostující obrana nebezpečnou akci řešila přestupkem v pokutovém území. Z nařízené penalty navýšil vedení Luboš Hašek. Vzápětí však Chvalovičtí korigovali Minarechem, ale do konce střetnutí už další gól nedali. Ze souboje tak odcházeli poraženi. Třetí gól Rakšic zaznamenal opět z pokutového kopu gólman Hašek, dokázal tak, že je jejich úspěšným exekutorem. I tady přispělo vítězství k hodovému veselí.


Jezeřany-Olbramovice 7:2 (4:1). Úvod patřil hostům, v něm jejich dvě velké šance likvidoval domácí gólman Lesonický. Do poločasu se už prokázala převaha Jezeřanských, vytvořili si uklidňující náskok. Ve druhé půli tempo polevilo, domácí hru kontrolovali a vedení ještě navýšili. Olbramovice v 88. minutě už jen korigovali. Za domácí se dvakrát prosadil Kroupa, jednou Bíla, Klopar, Michal Novotný, Milan Šles a Radek Šles, za hosty skóroval Čepera a Pešík.


Bohutice-Božice 3:2 (1:0). Úvodní minuta přinesla super šanci hostům, útočníci osamoceni před gólmanem nedokázali skórovat. Ke gólům volaly i další čtyři nadějné příležitosti, opět skončily nevyužity. Zákonitě se dostavil trest, v 15. minutě proměnil Petr Holík z penalty nařízené za ruku v pokutovém území. Zbytek první půle už nabídl vyrovnanou hru. Zápas se rozhodl na začátku druhé půle. Ve 47. minutě vrátil vyraženou střelu do brány opět Petr Holík a v 51. minutě se nádhernou střelou z hranice velkého vápna prezentoval Novák. Hosté však za nepříznivého stavu nerezignovali, v 67. minutě se po rohovém kopu trefil do brány Švejdík a o sedm minut později snižoval na rozdíl jednoho gólu Ležák. Božičtí sahali i po vyrovnání, vytvořili si tlak, ale změny stavu se už nedočkali.


Oleksovice-Mor. Krumlov B 2:1 (1:0). Domácí podali solidní výkon podepřený bojovností a zaslouženě vyhrál nad mužstvem z čela tabulky. V průběhu zápasu šli do vedení góly Kira a Jiřího Hajznera, toto vedení mohli ještě navýšit. Nabídnuté šance promarnili. Hosté před koncem střetnutí snížili Staňkem, pokoušeli se i o vyrovnání, Oleksovičtí už vítězství z rukou nepustili.


Jaroslavice-IE Znojmo B 2:5 (1:5). Domácí opět zaspali v úvodu střetnutí a už v 8. minutě prohrávali o dvě branky. Pak ještě během dvaceti minut obdrželi další tři branky a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Hosté po výrazném vedení zvolnili a umožnili Jaroslavickým zmírnit vysokou porážku. Svým laxním přístupem své příznivce příliš nepotěšili, takovým výkonem se určitě nedá dosáhnout lepšího výsledku. Do tabulky střelců se dvakrát zapsal Kubále, jednou Černý, Samek a Bálka, za domácí se mezi tyče trefil Juhaňák a Holcman.


Přímětice-Dobšice B 6:1 (3:0). Domácí po dvou porážkách usilovali o plný bodový zisk, své přání naplnili. Už v 5. minutě šli do vedení Šobou, o tři minuty později skóroval Koc a do přestávky Kubíček vedení ještě navýšil. Přes obdržené branky nastoupili do druhé půle s větším elánem hosté, odměnou jim byla branka Kazdery. Zvrat v utkání ale Přímětičtí nepřipustili, vítězství pojistili dalšími góly. Vedení navyšoval opět Šoba a Koc, poslední tečku udělal Beneš. Výhra domácích je zcela zasloužená.


Miroslav B-Práče 2:2 (2:0). Domácí v první půli předváděli dobrý fotbal a zaslouženě si vytvořili vedení po dvou gólech Kociána. Po přestávce Práče usilovaly o změnu skóre, napomohla jim k tomu chyba domácího brankáře, navíc musel předčasně pod sprchy a nabídl hostům přesilovku. Ti v 68. minutě z nařízené penalty snížili Gregorem a před koncem utkání korunovali své úsilí vyrovnávacím gólem Čecha. Konečná remíza je zasloužená, Práče se ziskem bodu udržely v čele přeboru.


IE Znojmo B-Olbramovice 2:2 (2:1). Již ve 20. minutě vedli domácí po gólech Soukupa a Samka, z převahy vytěžili ještě další brankové příležitosti, které už nedovedli do úspěšného konce. Trestem byla branka Kvasničky ve 45. minutě. Olbramovičtí dokázali trestat ještě jednou v 53. minutě po hrubé chybě defenzívy, stav srovnal Katolický. Ve zbytku zápasu hosté zuby nehty drželi remízu, často i se štěstím, střelám Znojemských stála třikrát tyč. Plichtou ztratili očekávané body.

 

Tabulka:
1. Práče 8 6 1 1 19:6 19
2. Jezeřany 8 6 0 2 22:11 18
3. Mor. Krumlov B 8 6 0 2 30:20 18
4. Přímětice 8 5 1 2 21:7 16
5. Rakšice 8 4 2 2 21:18 14
6. Chvalovice 8 4 0 4 23:14 12
7. IE Znojmo B 8 3 2 3 24:18 11
8. Miroslav B 8 3 2 3 13:15 11
9. Jaroslavice 8 3 2 3 15:22 11
10. Bohutice 8 3 1 4 14:16 10
11. Božice 8 2 1 5 17:21 7
12. Oleksovice 8 2 0 6 13:27 6
13. Olbramovice 8 1 1 6 11:25 4
14. Dobšice B 8 1 1 6 8:33 4

 

Hostan OP-7kolo

Miroslav B-Rakšice 3:3 (1:2). Diváci zhlédli rušné a kvalitní utkání. Průběh první půle byl poměrně vyrovnaný, tomu
odpovídalo i skóre, do kabin odcházeli domácí smutnější díky krásné brance do šatny, bohužel byla vlastní. Ve druhé
půli se jim přece jen podařilo vyrovnat, ale Rakšice se opět ujali vedení, které drželi téměř až do konce. Dvě minuty
před koncem normální hrací doby Miroslavští po krásné akci srovnali stav, soupeři se tak spravedlivě podělili o body.
Do tabulky střelců se zapsal domácí Nesnídal, Záviška a Voldán, za hosty skórovali Havlíček a Juhaňák.


Práče-Přímětice 1:0 (0:0). Domácí si do poločasu vypracovali převahu v poli, hosté hrozili rychlými protiútoky, díky
kterým měli i blíže k vedení, dvě své velké šance promarnili. První půle skončila bez branek. Převaha Práčských po
přestávce narůstala, hráči ji korunovali v 60. minutě brankou ze značky pokutového kopu, úspěšným střelcem byl
Roman Gregor. Těsné vedení si domácí do konečného hvizdu pohlídali. Ziskem tří bodů si udrželi první místo v přeboru.


Dobšice B-Jaroslavice 2:2 (1:1). Do poločasu domácí zachraňoval svými zákroky gólman Dufek, kapituloval jen jednou po střele Juhaňáka. Jaroslavičtí měli velkou převahu, ale nedokázali ji korunovat dalšími brankami, trestem byl
vyrovnávací gól před přestávkou z kopačky Romana Syrového.Po přestávce se hra vyrovnala. Opakovala se situace
z první půle, opět šli hosté do vedení, tentokrát po střele Zoubka, ale Dobšičtí znovu vyrovnali. O dělbu bodů se
postaral v 80. minutě Kamil Syrový.


IE Znojmo B-Oleksovice 11:2 (6:0). Výsledek už netřeba více komentovat. Domácí měli po celé utkání jasnou převahu a bez problémů stříleli gól za gólem. Střelecké kopačky nazul Kubále, trefil se pětkrát, hattricku docílil Samek, po gólu přidali Škvařil, Černý a Šperl. Za hosty skóroval Jiří Hajzner z penalty a Meister.


Mor. Krumlov B-Bohutice 5:2 (2:0). Zápasu vládli domácí a jednoznačně ho dovedli k vítěznému konci. Rozdíl ve
skóre mohl být ještě vyšší, mnohé brankové příležitosti skončily nevyužity. Hosté stačili jen snížit dvěma góly Petra
Holíka. Za Krumlovské se dvěma brankami prezentovali Pelikán a Jakub Staněk, jednu úspěšnou střelu zaznamenal
Březina.


Božice-Jezeřany 1:2 (1:2). Vyrovnaný zápas rozhodli pro sebe Jezeřanští především důrazem a přesnější kombinací.
Branky padaly jen v první desetiminutovce. Do vedení šli už v 1. minutě domácí gólem Tomáše Kudličky,
z následného protiútoku vyrovnal Michal Novotný, vítězná branka padla v 9. minutě z kopačky Rostislava Kroupy. Ve
zbytku střetnutí hrály prim obrany, díky kterým se žádnému družstvu nepodařilo skórovat.


Olbramovice-Chvalovice 1:2 (1:1). Domácí v zápase dobré úrovně na lepší výsledek nedosáhli díky neproměňování
svých příležitostí. Ještě v první půli dokázali na gól Minarecha odpovědět Loskotem. Rozhodnutí o jejich porážce
padlo v 75. Minutě, druhou branku soupeře vsítil opět Minarech. K hodové pohodě tak domácí radost z vítězství
nepřipojili.


Tabulka:
1. Práče 7 6 0 1 17:4 18
2. Mor. Krumlov B 7 6 0 1 29:18 18
3. Jezeřany 7 5 0 2 15:9 15
4. Přímětice 7 4 1 1 15:6 13
5. Chvalovice 7 4 0 3 22:11 12
6. Rakšice 7 3 2 2 18:17 11
7. Jaroslavice 7 3 2 2 13:17 11
8. Miroslav B 7 3 1 3 11:13 10
9. IE Znojmo B 6 2 1 3 19:14 7
10. Božice 7 2 1 4 15:18 7
11. Bohutice 7 2 1 4 11:14 7
12. Dobšice B 7 1 1 5 7:27 4
13. Olbramovice 6 1 0 5 7:16 3
14. Oleksovice 7 1 0 6 11:26 3

 

Hostan OP-6 kolo

Rakšice-Olbramovice 5:2 (4:0). Oba celky předvedly pohledný kombinační fotbal. Diváci se prvního gólu dočkali až ve 30. minutě, ale do konce poločasu zhlédli další tři. Úvod druhé půle patřil hostům, podařilo se jim korigovat dvěma brankami a nadále se snažili o zvrácení nepříznivého stavu. Domácí se uspokojili výrazným vedení, zaměřili se na hájení výsledku a spoléhali hlavně na rychlé brejky. Jeden z nich v 83. minutě zakončil Michal Sobotka a definitivně zlomil odpor Olbramovic. Dva góly vítězů přidal Tomáš Janšta, další Pavel Machotka a Libor Havlíček. Za hosty skórovali Kvasnička a Loskot.


Chvalovice-Božice 1:2 (0:2). Domácí nastoupili s náhradníky v sestavě a do poločasu se trápili. V 1. minutě skončila
jejich střela na břevně, pak přenechali iniciativu hostům, kteří je trestali góly Davida Fily a Marka Švejdíka. Ve druhé
půli usilovali Chvalovičtí o korigování, výsledkem byla jen branka Gabriela Maška, ale na vyrovnání již nedosáhli.


Jezeřany-Mor. Krumlov B 2:1 (1:1). Domácí předčili hosty v nasazení. I když vstřelili jen dvě branky, diváky potěšili
několika nadějnými šancemi, některé likvidoval až krumlovský gólman. Jeho spoluhráči si vypracovali jen jednu
nadějnou šanci z trestného kopu, ke smůle Jezeřan skončila v síti. Paradoxem je, že teprve po vyloučení Radka
Doubka v 60. minutě začali diktovat hru, stačili však jen snížit stav v 89. minutě Vlastimilem Staňkem. Domácí si
vítězství pohlídali, do tabulky střelců se zapsal Rostislav Kroupa a Michal Bíla.


Bohutice-IE Znojmo B 2:1 (1:1). Zápas týmů dolní poloviny přeboru přinesl jen průměrný fot bal. Celé utkání se hrálo za mírné převahy domácích, ti se také ujali vedení Petrem Holíkem v 28. minutě přímo z rohového kopu. Do
poločasu hosté využili chybu v obraně a vyrovnali Drmotou. Druhá půle měla podobný průběh, gól však padl jen do
znojemské brány, v 62. minutě usměrnil míč do sítě hlavou nestárnoucí Bloudíček. Závěr střetnutí vyzněl gólově
naprázdno, výhru i body oslavovali Bohutičtí.


Oleksovice-Dobšice B 6:0 (1:0). Domácí se dočkali první podzimní výhry. První půle přinesla vyrovnaný fotbal
s jednobrankovým vedením Oleksovic. Druhý poločas zcela ovládli, pomohla jim k tomu dobšická defenziva, která
zcela propadla. Branek v síti hostů mohlo být ještě víc. Hattrickem se blýskl Radek Hajzner, dva góly přidal Jiří
Hajzner a jeden Pojer. Dobšičtí převzali od domácích poslední příčku v tabulce.


Jaroslavice-Práče 1:6 (0:6). V minulém ročníku byly obě mužstva účastníky krajské soutěže. Na podzim se jim
výsledkově dařilo, čekal se tedy vyrovnaný souboj. Skončil však pro domácí fiaskem. Hosté byli už v prvním poločase
jasným pánem na hřišti a branky přidávali jak na běžícím pásu. O výsledku bylo rozhodnuto, druhá půle se už jen
dohrávala. Konečnou podobu stanovil Kohoutek. Za vítěze si připsal hattrick Krejčiřík, dva úspěchy zaznamenal
Klouda a jeden Křišťál. Pro Jaroslavické je porážka krutá, ale zasloužená.


Přímětice-Miroslav B 0:2 (0:0). Soupeři nastoupili do utkání se záměrem hrát technický fotbal, který přinesl řadu
šancí, ale na branku se muselo čekat dlouho. Podíl na tom měli i dobré výkony obou gólmanů. Z první branky se
radovali hosté až v 52. minutě, ze standardní situace tečoval odražený míč Klouda. V 75. minutě po špatném
vhazování hosté centrovali na volného Kociána a ten pečetil zasloužené vítězství hostů, kteří byli po celé utkání lepší.


Tabulka:
1. Práče 6 5 0 1 16:4 15
2. Mor. Krumlov B 6 5 0 1 24:16 15
3. Přímětice 6 4 1 1 15:5 13
4. Jezeřany 6 4 0 2 13:8 12
5. Rakšice 6 3 1 2 15:14 10
6. Jaroslavice 6 3 1 2 11:15 10
7. Chvalovice 6 3 0 3 20:10 9
8. Miroslav B 6 3 0 3 8:10 9
9. Bohutice 6 2 1 3 9:9 7
10. Božice 6 2 1 3 14:16 7
11. IE Znojmo B 5 1 1 3 8:12 4
12. Oleksovice 6 1 0 5 9:15 3
13. Olbramovice 5 1 0 4 6:14 3
14. Dobšice B 6 1 0 5 5:25 3

 

Hostan OP-5 kolo

Přímětice-Rakšice 3:0 (1:0). Rakšičtí přijeli k zápasu s cílem neprohrát. Vyrovnanou hru udrželi celý první poločas,
přesto odcházeli na přestávku s mankem jednoho gólu, který dostali z tečované střely Koce po trestném kopu. Druhá
půle už patřila domácím, své vedení navýšili Kubíčkema v 80. minutě Machalem Tapšíkem. Za nepříznivého stavu
hosté rezignovali a utkání jen dohrávali.


Miroslav B-Jaroslavice 0:1 (0:0). Vyrovnaný zápas, kterému by více slušela remíza. Šťastnější ale byli hosté, jeden ze
svých protiútoků úspěšně zakončil Opatřil a zajistil tak svému týmu plný bodový zisk.


Práče-Oleksovice 1:0 (0:0). Výsledek neodpovídá průběhu střetnutí. Domácí měli stálou převahu, zatímco hosté se
k žádnému ohrožení soupeřovy svatyně ani nedostali. Oleksovičtí mohou děkovat, že se do tabulky střelců zapsal jen
jediným úspěšným zásahem Zimek.


Dobšice B-Bohutice 1:4 (0:1). Hosté se dočkali první podzimní výhry. Skóre otevřel Šiška, domácí srovnávali po
přestávce Jílkem. Raritou střetnutí jsou dvě branky Petra Holíka v 56. a 81. minutě dosažené přímo z rohového kopu.
Konečný výsledek stanovil střelec prvního gólu Šiška, v samém závěru zápasu využil chybu domácí obrany.


IE Znojmo B-Jezeřany 0:3 (0:2). Výsledek je překvapením kola. Domácí zjevně svého soupeře podcenili, ten je přehrával
v nasazení i důrazu. Už do poločasu si vytvořili náskok, který po přestávce ještě navýšili. O branky se podělili Machala,
Kroupa a Jan Šles. Kaňkou zápasu bylo vyloučení hostujícího Milana Šlese v 60. minutě za faul a domácího Kaliny v 75.
minutě po dvou žlutých kartách.


Mor. Krumlov B-Chvalovice 3:2 (3:0). Zápas mužstev z čela tabulky skončil těsnou výhrou domácích, ti dosud procházejí
podzimem bez bodové ztráty. Na soupeře v první půli doslova vlétli a po brankách Hlučila, Adamíka a Doubka
zaslouženě vedli. Po přestávce se karta obrátila. Hosté snížili Ignácem a Minarechem na rozdíl jednoho gólu.
Krumlovští se o vítězství strachovali až do závěrečného hvizdu.


Božice-Olbramovice 4:1 (2:0). Domácí měli celé utkání ve svých rukou a postupně navyšovali tlak na soupeře. Převahu
také vyjádřili gólově, do tabulky střelců se zapsali Tomáš Kudlička, David Švejdík, Roman Šob a Jan Kudlička. Čestný
úspěch poražených zaznamenal Radek Haken. Hosté k lepšímu výsledku nevyužili ani početní převahu, ve 36. minutě
musel předčasně do šatny Tomáš Kudlička. Nejlepšímhráčem zápasu byl David Švejdík.


Tabulka:
1. Mor. Krumlov B 5 5 0 0 23:14 15
2. Přímětice 5 4 1 0 15:3 13
3. Práče 5 4 0 1 10:3 12
4. Jaroslavice 5 3 1 1 10:9 10
5. Chvalovice 5 3 0 2 19:8 9
6. Jezeřany 5 3 0 2 11:7 9
7. Rakšice 5 2 1 2 10:12 7
8. Miroslav B 5 2 0 3 6:10 6
9. Bohutice 5 1 1 3 7:8 4
10. Božice 5 1 1 3 12:15 4
11. IE Znojmo B 4 1 1 2 7:10 4
12. Olbramovice 4 1 0 3 4:9 3
13. Dobšice B 5 1 0 4 5:19 3
14. Oleksovice 5 0 0 5 3:15 0

 

 

 

 

Hostan OP-4 kolo


Přímětice-Oleksovice 6:0 (2:0). Páteční dohrávka 3. kola skončila jednoznačně pro domácí. Hosté nastoupili s cílem
získat první podzimní bod, vzdorovali jen do 30. minuty. V ní obdrželi úvodní gól a přestávky míč ze své sítě ještě
jednou. Druhá půle už jasně patřila Přímětickým, kteří stále navyšovali vedení. Na brankách se podíleli Kubíček, Koc,
Mrkvička, Binder, Michal Tapšík a Virgl.


Rakšice-Božice 4:1 (2:0). Domácí měli dobrý vstup do utkání, už v 16. minutě šli po střelách Sobotky a Procházky do
uklidňujícího náskoku. Poločas se pak dohrával v poklidu. Vedení navýšil po přestávce dvěma góly brankář Hašek
proměněním dvou pokutových kopů. Hosté v samém závěru snížili brankou Jaromíra Jandáska. Body za vítězství
zůstaly zaslouženě v Rakšicích.


Olbramovice-Mor. Krumlov B 2:3 (1:0). Domácí statečně vzdorovali soupeři, který posílil sestavu o hráče A mužstva. Na
vedoucí gól Olbramovic z 8. minuty odpověděli Krumlovští vyrovnáním až ve 47. minutě, vzápětí šli domácí znovu do
vedení. V náročném souboji jim však nestačili síly. O vítězství hostů rozhodly 60. a 80. minuta. Paradoxem jsou dvě
vlastní branky, jednu vsítil Čepera. Za domácí se střelecky prosadili Světlík a Haken z penalty.


Chvalovice-IE Znojmo B 1:2 (0:1). Zápas přinesl vyrovnaný boj, který měl i svou kvalitu. Hosté šli do vedení už v 1.
minutě, když využili chybu v obraně. Do přestávky se i přes šance na obou stranách stav neměnil. Do druhé půle
nastoupili domácí se snahou srovnat, ale to se nepodařilo, naopak hosté vedení navýšili. Stav se přece jen měnil, to
domácí Lukáš Ignácek vykřesal naději na vyrovnání. Důležitým momentem bylo vyloučení chvalovického Petra Jakuba,
domácí tak museli dohrávat v oslabení. Přesto si však v nastaveném čase vypracovali tutovku, míč orazítkoval tyč.
Remízové utkání rozhodly góly Milana Samka a Petra Rolníka.


Jezeřany-Dobšice B 5:1 (3:0). Celá první půle patřila domácím a jejich střelci Rostilavu Kroupovi, za poločas si připsal
hattrick. Hosté ale mohli prohrávat ještě vyšším rozdílem. V druhém poločase Jezeřanští v úsilí polevili, trestem bylo
snížení Kůrou. Gól znamenal opětovné oživení domácích, Kroupa pak přidal svůj čtvrtý gól a jeden i Radek Šles. Všichni
jejich fotbalisté si zaslouží pochvalu za kombinační hru i dobře organizovanou obranu.


Bohutice-Práče 0:2 (0:1). Bohutičtí dosud nenavázali na výkony z jara a na podzim si připsali jediný bod za remízu. Zisk
nerozšířili ani v utkání 4. kola. Nedařila se kombinace, většina míčů od všech aktérů byla nakopávána, ale úspěchu
vzdálena. Naopak hosté se gólově prosadili. V 10. minutě skóroval ze standardky Klouda, konečnou podobu střetnutí
stanovil v 90. minutě Polepil.


Oleksovice-Miroslav B 2:4 (0:2). Domácím se na podzim nedaří, dosavad nezískali bod a stejně tomu bylo i v tomto
zápase. Tentokrát podali slušný výkon, ale ani ten na soupeře nestačil. Po přestávce dokázali vedení hostů dvakrát
snížit na stav 1:2 a 2:3. Usilovali dokonce o vyrovnání, jenže v závěrečném tlaku umožnili Miroslavským brejk, ze
samostatného úniku se prosadil Brveník. Za bojovnost by si Oleksovičtí zasloužili plichtu. Dva góly vítězů dal Jan Obořil,
jeden Klouda a již zmiňovaný Brveník, branky poražených Radek Hajzner a Maister.


Jaroslavice-Přímětice 1:3 (0:0). Diváci se branek dočkali až po přestávce. Na vedoucí gól hostů stačili domácí
odpovědět vyrovnáním, hosté však dalšími brankami rozhodli o zasloužené výhře. Družstva zaslouží pochvalu za
technický fotbal, v závěru se na Jaroslavických asi projevily sobotní hody. Do tabulky střelců se zapsali Balon, Virgl a
Michal Tapšík z Přímětic a Lukáš Juhaňák z Jaroslavic.


Tabulka:
1. Mor. Krumlov B 4 4 0 0 20:12 12
2. Přímětice 4 3 1 0 12:3 10
3. Chvalovice 4 3 0 1 17:5 9
4. Práče 4 3 0 1 9:3 9
5. Rakšice 4 2 1 1 10:9 7
6. Jaroslavice 4 2 1 1 9:9 7
7. Jezeřany 4 2 0 2 8:7 6
8. Miroslav B 4 2 0 2 6:9 6
9. IE Znojmo B 3 1 1 1 7:7 4
10. Olbramovice 3 1 0 2 3:5 3
11. Dobšice B 4 1 0 3 4:15 3
12. Bohutice 4 0 1 3 3:7 1
13. Božice 4 0 1 3 8:14 1
14. Oleksovice 4 0 0 4 3:14 0

 

 

 

HOSTAN OP-2 kolo


Rakšice-Mor. Krumlov B 1:5 (1:1). Domácí stačili držet krok se soupeřem jen do poločasu. Už v 10.
minutě se ujali vedení Sobotkou, po půlhodině hry však o ně přišli. O výsledku se rozhodovalo kolem
70. minuty, kdy hosté třikrát skórovali, v závěru střetnutí vedení ještě navýšili. Do tabulky střelců se
zapsali Pelikán, Vlasta Staněk starší, Řezáč, Doubek a Laml.


Božice-IE Znojmo B 1:1 (1:0). Zajímavé utkání dobré úrovně. Hosté byli fotbalovější, domácí
bojovnější. Jedinou branku první půle vsítil Pavel Ležák, po přestávce vyrovnával z velkého tlaku
hostů Milan Samek. Zápas navíc nabízel další nadějné příležitosti ke skórování před oběma brankami.
Pochvalu všech si za předvedený výkon zasloužil sudí Richtr.


Olbramovice-Dobšice B 1:0 (0:0). Ve vyrovnaném střetnutí se nakonec štěstí přiklonilo na stranu
domácích, výhru zajistil svým gólem Světlík.


Chvalovice-Práče 3:2 (1:2). Celá první půle patřila hostům a z převahy získali dvoubrankové vedení po
střelách Kloudy a Tkadlece. Domácí stačili před přestávkou pouze snížit. Do druhého poločasu
nastoupili se snahou výsledek zvrátit, to se jim po zlepšeném výkonu nakonec podařilo. O jejich
branky se podělili Petr Jakub, Robin Vyorálek a Bajgl. Zápasu by více slušela remíza, ale Chvalovičtí si
vítězství vydobyli větší touhou po něm.


Jezeřany-Miroslav B 2:1 (0:1). Ač domácí měli v první půli více ze hry, hosté šli Brveníkem do vedení,
které udrželi až do 80. minuty. Pak se ve dvou šancích prosadili Jezeřanští, skórovali Michal Bíla a
Michal Novotný. Domácí dlouhou dobu nedokázali překonat dobře chytajícího miroslavského
gólmana.


Bohutice-Přímětice 1:1 (0:1). Hosté jistě odjížděli ze zápasu spokojeni s remízou a šťastně získaným
bodem. Do vedení šli již ve 2. minutě Mrkvičkou, vytvořenou převahu si udrželi až do 20. minuty. Ve
zbytku poločasu se souboj vyrovnal. Celá druhá půle pak patřila domácím, z velkého tlaku a mnoha
šancí se jim podařilo jen vyrovnat v 80. minutě Martinem Novákem.


Oleksovice-Jaroslavice 1:2 (1:0). Domácí ovládli první půli, ale z převahy vytěžili jen gól po střele
Hanzelky. Po přestávce se hra vyrovnala, gólově se však prosadili jen hosté. Nejdříve srovnal stav krásnou střelou z trestného kopu z 30 metrů Lukáš Juhaňák, o vítězství hostů rozhodl v 74. minutě
Kohoutek. Závěrečný tlak vyrovnání nepřinesl, také díky slabé produktivitě v proměňování i
vyložených šancí Oleksovických.

 

Tabulka:
1. Chvalovice 2 2 0 0 8:2 6
2. Mor. Krumlov B 2 2 0 0 10:5 6
3. Jaroslavice 2 2 0 0 5:3 6
4. Přímětice 2 1 1 0 3:2 4
5. Jezeřany 2 1 0 1 3:3 3
6. Dobšice B 2 1 0 1 2:2 3
7. Práče 2 1 0 1 3:4 3
8. Olbramovice 2 1 0 1 1:2 3
9. Rakšice 2 1 0 1 3:5 3
10. IE Znojmo B 2 0 1 1 5:6 1
11. Bohutice 2 0 1 1 3:4 1
12. Božice 2 0 1 1 2:3 1
13. Oleksovice 2 0 0 2 1:4 0
14. Miroslav B 2 0 0 2 1:7 0

 

Finále ZT Hrušovany  - Práče : Novosedly 2:2 (2:1) na penalty 3:4

Sestava:

Brabenetz M. - Tkadlec, Koudela, Keberle, Bernát L. - Chovanec, Zimek, Křišťál, Čech - Klouda, Kosec R.

Náhradníci : Krejčiřík, Meister, Brabenetz L. , Bernát J. , Kosec P. 

 

Průběh utkání:

2' Po centru Kloudy hlavičkuje přesně pod břevno Čech 1:0

8' Střela Novosedel pouze doprostřed brány

9' Akci Kosece a Kloudy zastavil ofsajd

11' Další ofsajd Práčí

12' Pěkná akce Křišťála, na jehož centr nejprve nedosáhnul Klouda, Chovancovi se poté nepodařilo přetlačit obránce Novosedel

14' Dlouhá přihrávka Bernáta za obranu na Kosece

15' Bernát střílí vysoko nad

18' Brabenetz výborně zasáhl po střele zpoza vápna

20' Roh Novosedel neznamenal žádné nebezpečí pro branku

22' Centr ze standartní situace sklepl Chovanec hlavou pro Kosece, ten míč dobře netrefil

24' Sám na bránu běžel útočník Novosedel, nejprve trefuje tyč, následnou dorážku kryje dobře Brabenetz

26' Kosec míří z levé strany sám na bránu, trefuje pouze gólmana

31' Novosedly proměňují penaltu po faulu Keberleho 1:1

33' Zimkova hlavička po centru Bernáta míří jen nad

35' Šance Kloudy končí pouze rohem

38' Z rohového kopu Novosedly bránu neohrozily

45' Roh Práčí - Kloudův centr nadvakrát dostal do brány Keberle 2:1

 

 

48' Klouda po Čechově centru střílí z penalty pouze nad bránu

50' Střela Novosedel ze standartní situace jen doprostřed brány

57' Po špatné malé domů Keberleho zachraňuje včasným vyběhnutím Brabenetz

63' Krejčiřík využil chyby stopera a v samostatném úniku trefuje pouze tyč

65' Přetažený rohový kop na zadní tyč umísťuje do brány hráč Novosedel 2:2

67' Krejčiřík pálí pouze nad bránu

72' Bernátova nedůrazná střela trefila pouze gólmana Novosedel

73' Krejčiřík ve vápně přihrával dobře pod sebe, obránci Novosedel blokují na roh

76' Útočník Novosedel stříli v dobré pozici nad

83' Keberle stříli z dálky mimo

 

Na penalty 3:4

Za Práče byli úspěšnými exekutory Bernát, Kosec a Meister

 

 

 

Přípravné utkání - Práče : Blížkovice 3:1 (3:0)

K dalšímu přípravnému utkání se náš tým vydal tentokrát do nedalekých Tasovic, kde byl jeho soupeřem v současné době druhý tým znojemského okresního přeboru - Blížkovice. Práče byly v prvním poločase jasně lepším týmem a jen stará bolest našeho týmu, kterou je neproměňování jasných gólových šancí, ochránila tým Blížkovic od ještě většího brankového přídělu. V druhém poločase se již hra trochu vyrovnala, byly to však stále Práče, kteří měly mnoho brankových šancí a soupeře prakticky nepouštěly k nějakému nebezpečnému zakončení. Blížkovicím se sice podařilo v závěru snížit, ale na konečné výhře naše týmu to již nemohlo nic změnit.

Sestava:

Sláma - Tkadlec, Koudela, Keberle, Brabenetz - Mašek, Zimek, Křišťál, Bernát - Meister, Klouda

Náhradníci: Krejčiřík, Čech

Střídání : 46' Čech za Meistera, 46' Krejčiřík za Brabentze, 66' Meister za Kloudu

 

Průběh utkání:

4' Klouda vyzrál na ofsajdovou past soupeře a v samostatném úniku zamířil kolem brankáře přesně k tyči 1:0

7' Tečovaná střela Blížkovic nenadělala Slámovi žádný větší problém

13' Zimek napálil odražený balón z dvaceti metrů přímo k tyčce 2:0

14' Po Kloudově přihrávce vychytal Meistera gólman Blížkovic

16' Akce Práčí po pravé straně končí rohem - soupeř odhlavičkovává míč do bezpečí

17' Bernát si naběhl na Zimkův pas a v úniku dvou hráču na samotného gólmana přihrává lépe postavenému Kloudovi a ten nemá problém umístit míč do brány 3:0

22' Mašek z levé strany vápna nastřelil jen gólmana, následná Kloudova dorážka míří nad

24' Tkadlecův centr je v poslední chvíli zblokován na roh

25' Dobrá akce Křišťála končí ofsajdem

28' Po rohu Práčí odhlavičkuje hráč Blížkovic míč pouze na další roh, poté se však faulem provinil Keberle

32' Meister v úniku zasekává míč ve vápně, následná střela končí pouze na boční síti

34' Po útoku Blížkovic blokuje Koudela centr do vápna na roh

36' Střelu Blížkovic z větší vzdálenosti Sláma kryje

40' Zimkovi na poslední chvíli vystihl kličku stoper Blížkovic, jinak by už mířil sám na bránu

45' Klouda v obrovské šanci nepřehazuje blížkovického gólmana

 

47' Krejčiřík z kraje vápna po pěkné akci míří mimo

49' Čechovu střelu vyráží dobrým zákrokem gólman na roh - následný roh hlavičkuje Zimek pouze nad bránu

51' Velmi nepřesná střela z vápna útočníka Blížkovic končí v autu

53' Čech po Tkadlecově přihrávce pálí v šanci jen do hráče před sebou

54' Střela Křišťála míří jen doprostřed brány

59' Opět Křišťál, opět jen doprostřed

61' Po špatném odkopu gólmaná pálí Křišťál pouze nad

62' Po přihrávce Maška obešel Klouda stopera Blížkovic a tváří v tvář gólmanovi stříli mimo

66' Klouda dobře zpracoval centr Krejčiříka, střílí jen těsně nad bránu

73' Po chybě Křišťála páli útočník Blížkovic vysoko nad

74' Další střela Blížkovic pouze mimo bránu

78' Útočník Blížkovic unikl domácí obraně , využil nedůrazné vyběhnutí Slámy a snižuje na 3:1

86' Bernát střílí z pětadvaceti metrů jen těsně mimo

88' Střela Blížkovic končí na tyči Slámovy brány

 

 

5. kolo ZT Hrušovany - Práče : Čejkovice 3:0 (3:0)

Los turnaje v Hrušovanech nám k poslednímu utkání základní skupiny přisoudil tým Čejkovic, který se pohybuje na špici tabulky IV. třídy skupiny C, kde je soupeřem našeho B týmu. V utkání byli Práče jasným favoritem a podle papírových předpokladů měli svého soupeře jasně přehrát a zvítězit vysokým skórem. Bohužel tomu tak bylo pouze v prvním poločase, kde hlavně v prvních třiceti minutách nevěděl soupeř kam dřív skočit, Práče měli jednu šanci za druhou a pouze díky nepřesnému a slabému zakončení nebylo vedení daleko větší. V druhém poločase jakoby ovšem nastoupil úplně jiný tým, Práče měli problémy s kombinací, přihrávky nenacházely své adresáty a protivník je dokázal několikrát zatlačit před vlastní vápno a dobrou kombinací jim připravovat nelehké chvíle při bránění svého náskoku. A jak se po utkání vyjádřil trenér týmu Kovalský - hráči aspoň sami dobře viděli, že je před námi ještě spousta práce, která snad povede ke kýžené záchraně.

Sestava:

Náhradníci - 8 Kosec, 17 Chovanec, 11 Mašek, 1 Sláma.

Střídání: 46' Kosec za Kloudu, 46' Chovanec za Čecha, 46' Mašek za Samka 56' Samek za Zimka

 

Průběh utkání

3' Kloudova střela je tečovaná pouze na roh

3' Po rohu se hlavou přesně k tyči trefuje práčský "habán" Zimek 1:0

6' Čech po ideální přihrávce od Krejčiříka střílí z penalty pouze do gólmana

8' Střela Krejčiříka zblokována na roh

8' Křišťál po rohu střílí z první vysoko nad

10' Po centru Krejčiříka hlavičkuje Samek pouze doprostřed brány

10' Kloudovi se podařilo přes dva hráče dotlačit míč až za brankovou čáru 2:0

12' Čech po průniku Krejčiříka střílí nad

14' Křišťálův centr ve vápně nezpracoval Samek

14' Kloudova střela jen doprostřed brány

15' Další nepovedená střela Kloudy mířila doprostřed brány

15' Křišťál zpoza vápna trefuje dotřetice pouze střed brány a připraveného gólmana Čejkovic

16' Čechův centr zblokován na roh

17' Kříšťálovu střelu tečuje protihráč a gólman již nemá šanci zasáhnout 3:0

18' Po centru Křišťála hlavičkuje Klouda do břevna

19' Samkův centr na Kloudu, jeho hlavička však míří vedle brány

20' Po rohu hlavičkuje Keberle mimo bránu

25' Čech střílí zpoza vápna nad branku

26' Po krásné kombinaci sbírá ze vzduchu centr Samka čejkovický gólman

29' Zimek střílí opět jen nad bránu

29' Klouda z prostoru penalty míří také vedle

33' Samek ani Čech nedokázali prostřelit domácí obranu

34' I Bernát střílí nad

35' Kloudova další střela jen doprostřed brány

36' Opět Klouda, opět mimo

37' Bernátův centr trefuje břevno

38' První šance Čejkovic, útočník z malého vápna bránu přestřeluje

38' Samkovu střelu vyrazil brankář na roh

 

49' Bernátova střela mimo

51' Hezkou akci Práčí ukončuje ofsajd Krejčiříka

53' Standartní situace po faulu na Kosece, sám faulovaný stříli nad

56' Střelu Čejkovic ze standartní situace Polášek kryje

59' Bernát pálí z přímého kopu mimo

63' Samkovu střelu zblokoval obránce

65' Křišťál hlavičkuje po rohu pouze nad bránu

66' Samkova střela míří jen doprostřed brány

67' Krejčiříkův samostaný únik končí jen střelou do gólmana

68' Maškova nepříliš důrazná střela nemohla brankáře zaskočit

69' Střela Čejkovic neměla šanci na úspěch

73' Kosec nepotvrdil, že je to práčský "predátor" a v samostatném úniku střílí pouze do brankáře

75' Další střela Čejkovic donutila Poláška k zákroku

76' Chovanec pálí vysoko nad

76' Střela čejkovických a další dobrý zákrok Poláška

78' Dlouhý odkop od brány Čejkovic sbírá jejich robustní útočník a v samostatném úniku ho skvěle vychytal Polášek

82' Krejčiřík po centru Maška hlavičkuje "koníčkem" pouze do břevna

83' Střela Čejkovic vysoko nad bránu

90' Samkovu střelu vyráží gólma na roh

 

3. kolo ZT Hrušovany - Práče : Novosedly 2:3 (1:2)

Ve velikém mrazu se odehrávalo druhé přípravné utkání týmu Práčí, jehož soupeřem byl pro tentokrát tým z Novosedel. Hrálo se vyrovnané utkání se spoustou šancí na obou stranách, v němž nakonec byli šťastnější hráči Novosedel. Práčský tým nastoupil téměř v kompletní sestavě, chyběl pouze Meister a zraněný Tkadlec.

Sestava:

Sláma - Brabenetz, Koudela, Keberle, Bernát - Samek, Křišťál, Chovanec, Mašek - Klouda, Kosec

Náhradníci - Krejčiřík, Čech, Zimek, Polášek

Střídáni: 46' Zimek za Chovance, 46' Krejčiřík za Kloudu, 46' Čech za Kloudu 75+' Polášek za Keberleho

 

Průběh utkání

1' První střela Novosedel mířila pouze do autu

2' Kosec v úniku střílí nad

6' Roh Novosedel končí faulem na Křišťála

7' Po Kloudově přihrávce se do úniku dostal Kosec, střílí ovšem mimo 

10' Samek po Kosecově centru hlavičkuje mimo

13' Kosec se dostal do dalšího úniku a jako správný predátor zakončuje krásnou střelou o tyč 1:0

15' Střela Novosedel opět mimo 

17' Několik zblokovaných střel v blízkosti vápna Novosedel, poté ofsajd po centru Brabentze

17' Chyba naší obrany - střela Novosedel pouze mimo 

19' Slámovi vypadl míč po centru z lajny - následnou střelu Novosedel vyhlavičkoval Koudela z prázdné brány

25' Brejk dokázali novosedelští hráči přesně zakončit 1:1

34' Nedůrazné Slámovo vyběhnutí trestá útočník Novosedel 1:2

38' Brabenetz střílí vysoko nad

42' Bernát na brankové čáře zabránil jistému gólu po brejku Novosedel

43' Centr Maška nedůrazně hlavičkuje Křišťál

 

46' Střídající Krejčiřík peláší sám na bránu - zakončení pouze mimo

50' Po Bernátově centru a hlavičce Čecha se vyznamenal novosedelský gólman 

53' Krejčiřík po pěkné idnividuální akci nedokázal přesně zakončit

55' Krejčiřík stříli zpoza vápna vedle

59' Po rychle rozehraném rohu hlavičkuje Čech pouze do gólmana, z dorážky se však nemýlí 2:2

62' Bernátovu střelu ze standartky vyráží brankář na roh

65' Šanci Novosedel ze standartní situace zastavuje ofsajd

66' Nepřesná střela Novosedel zpoza vápna

70' Krejčiřík v úniku zakončuje pouze do gólmana

71' Trma-vrma v našem vápně - Novosedly zakončují přesně 2:3

72' Nepovedená střela Krejčiříka

73+' Zamrzla mi propiska, prsty díky zimě vypověděly službu, takže zbytek utkání už jen ve zkratce - v 75. minutě musel po zranění Keberleho nastoupit na pozici předstopera pro toto utkání náhradní gólman Polášek, vedl si ovšem skvěle a po jedne jeho krásné přihrávce mohl v samostaném úniku skórovat Čech, bohužel se tomu tak nestalo. Za zmínku stojí ještě několik samostatných úniků Krejčiříka a Čecha, ani jeden z asi šesti ale neskončil brankou.

 

2. kolo ZT Hrušovany - Práče : Suchohrdly 3:0 (1:0)

Práčský tým se pod vedením staronového kouče Kovalského poprvé v zimní přípravě představil na turnaji v Hrušovanech, kde v utkání se Suchohrdly zvítězil po třech gólech Romana Kosece 3:0. Po celé utkání byli Práče lepším týmem, soupeře nepustili téměř k žádnému vážnějšímu zakončení a pouze díky dobrému výkonu suchohrdelského gólmana a vlastní nepřesnosti v zakončení nebyl nakonec rozdíl ve skóre daleko větší.

V utkání se poprvé v našem dresu představily dvě posily pro jarní část soutěže - Kamil Keberle a Lubomír Křišťál, naopak nám pro toto utkání chyběli tři hráči - Pepa Chovanec, Jirka Mašek a Honza Samek, kteří by však pro příští utkání turnaje proti Novosedlům měli být k dispozici.

Sestava:

Polášek - Bernát, Koudela, Keberle, Tkadlec - Kosec, Křišťál, Zimek, Krejčiřík - Klouda, Meister

Náhradníci - Brabenetz, Čech, Sláma

Střídání: 46' Čech za Meistera, 46' Brabenetz za Kloudu

 
Průběh utkání

5' Kloudova střela z šestnáctky suchohrdelského gólmana nepřekvapila

10' Po rohu trefuje hlavičkující Zimek pouze hráče před sebou 

12' Největší šance Suchohrdel v utkání, Grilowitzer po rohu hlavičkuje jen těsně nad bránu

13' Střelu Kloudy ze standartní situace gólman vyráží na roh

14' Krejčiřík zpoza vápna míří mimo

15' Klouda obchází před vápnem dva hráče Suchohrdel, poté však přihrává Meisterovi do ofsajdu

19' Opět Klouda ze standartky, střílí ovšem mimo

20' Krejčiřík uniká sám na bránu, nastřeluje pouze golmana

20' Kosec z trestňáku těsně míjí

24' Zimek střílí pouze doprostřed brány

30' Krejčiřík místo střely volil přihrávku na osamoceného Kloudu, ten gólmana neprostřelil

30' Po rohu hlavičkuje Meister do bránícího hráče

35' Hezká přihrávka Krejčiříka pod sebe, Křišťál u vápna na přihrávku nedosáhnul

37' Další šance Kloudy, bránící hráč jeho střelu blokuje na roh

39' Kosecovu krásnou střelu z 25 metrů zastavila až síť  1:0

43' Koudela střelou z velké dálky míjí bránu

 

50' Čech střílí těsně mimo

52' Kosecův centr z pravé strany špatně trefil Krejčiřík

55' Kosec po přihrávce Křištála zpoza šestnáctky míří opět přesně 2:0

56' Slabá střela Suchohrdel nemohla gólmana Poláška překvapit

57' Čechova přihrávka z kraje vápna před bránu je zblokována na roh

57' Po rohu trefuje hlavičkou Keberle pouze Tkadlece

58' Po centru Bernáta hlavičkuje Čech mimo

60' Nepříjemná střela Suchohrdel, Polášek chytá

67' Kosec uniká sám na bránu, jeho bomba orazítkuje jen břevno

69' Čech ani Krejčiřík v dobré pozici neprostřelují suchohrdelského gólmana

71' Brejk Suchohrdel 4 na 2, špatnou přihrávkou se o šanci připravují sami

78' Kosec nedokázal v další šanci přehodit gólmana

79' Kosec dostal přihrávku do vápna, obešel 2 hráče a podél golmana střílí do brány 3:0

84' Čech z vápna míří pouze doprostřed brány

86' Bernátovu střelu těsně za vápnem gólman konečky prstů vytahuje na roh

87' Keberle po rohu střílí hlavičkou jen těsně nad bránu

87' Po přihrávce Bernáta trefuje z prostoru penalty Čech pouze gólmana

89' Tkadlec křižnou střelou z levé strany jen těsně míjí

 

 

Začala zimní příprava!

Družstevník se odzimoval a od neděle 8.1. začal naplno trénovat. Po nevydařeném podzimu chceme pořádně máknout a vytáhnout se v tabulce do klidného středu, kam zcela jistě patříme. Trénink bude 3x týdně a zúčastníme se také ZIMNÍHO TURNAJE V HRUŠOVANECH NAD JEVIŠOVKOU, kde svedeme souboje se soupeři jako Hrušovany "A", Novosedly, Suchohrdly, atd. Příchody a odchody hráčů jsou zatím v jednání.

 

Prosiměřice B – Práče B  0:2 (0:0)   29.10.2011

V sobotu, 29.10. se střetla 2 mužstva okupující poslední dvě příčky tabulky, ovšem nenalezli byste tento víkend většího derby jak v  okrese, tak i v kraji.  Utkání, které řídil zkušený rozhodčí Peřinka začalo velice nervozně.Hráči se seznamovali s terénem, s početnou diváckou kulisou i s výroky rozhodčího. První šanci si vytvořili domácí, jenže hostující golman Sláma David vytáhl bravurní zákrok a šanci zneškodnil. O několik minut se středem hřiště skvěle uvolnil náš štírek Jakub Novák a míč napálil do břevna. Tatéž situace se opakovala za chvíli a Kuba mířil z dobré pozice do tyče. Po prvním poločase tedy byl stav 0:0. Druhá půle začla ve velkém tempu a bylo  na co koukat.  Ve velkých příležitostech se ocitli jak Polepil, Paseka i Kordač. Jejich střeli našli cíl pouze ve druhém oku od vrchu bantických zábran. Domácí hrozili z nakopávaných míčů a standartek, kterých měli víc než dost. V 63 minutě domácí hráči vykombinovali náramně ve velkém vápně, kdy namazali Polepilovi a ten si počínal jako starý rutinér a ten dělovkou propálil vše co mu stálo v cestě(nic) a vsítil první gol. Domácí zvýšili tempo i díky výrokům sudího .  Asi po 56.faulu, z jedné ze standartek  opravu zahrozili a náš golman-Sláma David vytáhl ze své  skrýše neskutečný zákrok, čímž si určitě řekl o pozvánku do A-mužstva a držel tak naděje svého týmu na vítězství v zápase. Ty upevnili hosté v 80. minutě, kdy po autovém vhazování zvýsil na 2:0 Kordač .Nutno podotknout, že hostující kapitán Severa hodil jeden ze svých slabších autů(cca jen 25 metrů) ovšem Kordač stál na správném místě u zadní tyče a s přehledem zavěsil do spodního koutu brány.

 

 

Horní Kounice-Práče 3:2(1:1)    1.10.2011

Za slunečného sobotního odpoledne se naši vydali na cestu do Horních Kounic, aby zde sehráli zápas proti velice nebezpečnému nováčkovi soutěže. Hosté nastoupili se 2 zm+nami v základní sestavě. Do brány se poprvé postavil Polášek a místo pravého beka Bernáta nastoupil  Petr Tkadlec, tím pádem kapitánské céčko oslovilo Ondřeje Zimka- nejmladšího člena naší 11. Domácí nastoupili ve velké euforii a s velkým sebevědomím a ve 4. minutě se prosadili z rohového kopu. O 3 minuty později odpověděl práčský šůter Jožka Chovanec technickou a tvrdou ranou k tyči. Zbytek poločasu se hrál bojovně s výraznější šancí na práčských kopačkách- před koncem poločasu pelášil na domácí bránu sám Meister, bohužel nepotrestal hrubku domácího stopera. Druhý poločas začal náporem domácích, kteří tento nápor později zúročili ve vedoucí gol z přímého kopu. O chvíli později se prosadili znovu a opět ze standartky- tentokráte z rohu. Hostím se podařilo již jen snížit na konečných 2-3, když se prosadil tvrdou, nechytatelnou střelou Jan Samek k pravé tyči a bezmocnému golmanovi nezbylo nic jiného, než se podívat jak se míč třepe v síti.

Sestava hostů: Polášek - Brabenetz, Koudela, Prágr (Kosec), Tkadlec - Mašek (Konyiarik), Zimek©, Samek, Čech - Chovanec (Klouda), Meister

 

Práče - Zastávka 3:1 (1:0)

 

Za krásného nedělního odpoledne, přivítali domácí hráči tým Zastávky u Brna, který v minulém kole porazil první tým tabulky, Rosice B.  Na domácích bylo vidět odhodlání zvítězit již od první minuty, jelikož se  zde konali hody a domácí chtěli veselou atmosféru prohloubit potřebnými 3 body. Ze začátku byla hra opatrná, nikdo nechtěl udělat chybu, ale postupem času přebírali iniciativu domácí borci,  2 střely z nadějných pozic Zimka měli skončit golem, ovšem co nedokázal náš mladík za něj dokonal kapitán týmu, Lukáš Bernát. Ten se nemýlil s trestného kopu a poslal svůj tým do vedení.  Druhá půle začala jak z pohádky- domácí v rychlém sledu dali 2 branky,  u každé z těchto branek stál na konci Luboš Meister, který byl neomylný. Domácí již po zbytek zápasu hlídali stav. Hostům se podařilo v závěru jen snížit a konečný stav byl tedy 3:1 pro domácí.

Sestava domácích:  Sláma – Bernát, Prágr, Koudela, Brabenetz – Čech(Tkadlec), Zimek, Samek, Harenčák(Mašek) – Meister, Chovanec(Kosec)

Práče - Únanov 2:0 (2:0)   11.9.2011

Derby dvou nesmiřitelných rivalů nabídl los 5 kola 1.B skupiny B. Domácí se v podzimní části trápí a získali pouze jeden bod. Hosté jsou na tom ještě hůř a na první body stále čekají. Samotné utkání začalo náporem hostů. Několik dobrých zákroků si připsal domácí brankář Sláma a podržel svůj tým. Únanov své šance nevyužil a tak se šance rodily i nadruhé straně. Po krásné přihrávce Samka pádil na branku Kosec a svoji šanci proměnil ve vedoucí gól. I nadále si domácí vytvářeli brejkové příležitosti a jednu z nich proměnil opět Roman Kosec, tentokrát z pravé strany prostřelil hostujího brankáře. Za stavu 2:0 se odcházelo do kabin. V druhá půlka zápasu branky nepřinesla. Za zmínku stojí šance práčského Zimka, který trefil hlavou konstrukci branky a tvrdá střela Kloudy, která mířila nad bránu Únanova. Zasloužené 3 body pro Práče.

Sestava Práčí

Sláma- Tkadlec, Koudela, Prágr, Brabenetz - Mašek, Zimek, Samek, Klouda, Bernát- Kosec

 

Report jarní části ročníku 2010/2011

 

Skončila jarní část sezony 2010/2011. Všechny celky našeho oddílu odvedly více než dobrou práci.

Přípravka skončila na krásném třetím místě. Na památku naši kluci dostali pamětní medaile od okresního svazu kopané. Nad jejich síly byly jen celky Moravského Krumlova a Znojma. Svěřenci Tomáše Navrátila získali krásných 76 bodů, ve 36 kolech okresního přeboru, se skórem 143:67. Přípravka se stala chloubou práčské kopané.

Mladší žáci skončili uprostřed tabulky. Obsadili hezké 5. místo. Celkem odehráli 17 zápasů. 6x si připsali vítězství, 5x remizovali a 6x byli pokořeni. Konečný počet bodů se zastavil na 23.

Dorost se v jarní části zúčastnil soutěže o přeborníka okresu. Společně s dalšími 5 celky si to rozdali o nejlepší dorostenecký tým okresu Znojmo. Soutěž hraná na 10 zápasů, systémem doma/ venku. Prakticky celá jarní část měla jen dva soupeře o čelo. Celky Dyjákovic a Práčí. Prvně jmenovaný celek se usadil na čele hned v úvodu soutěže, práčský tým spustil velký hon na první tým tabulky. Stíhací závod nakonec skončil ,,jen“ druhým místem. Tým Dyjákovic vyhrál s počtem 25 bodů. Náš celek získal 20 bodů. Paradoxně největším protivníkem se nestal vítěz, ale celek Prosiměřic. Nicméně druhé místo je výborným výsledkem. Porce deseti zápasů byla nakonec rozdělena na šest výher, dvě remízy a dvě prohry. Skóre 29 vstřelených a 19 obdržených branek.

Muži vstupovali do jara s počtem 19 bodů. Cíl byl v podobě záchrany nejnižší krajské soutěže, byl jasně daný. Dvě prohry na úvod byly řádnou fackou. Tým doznal řady změn v systému hry a rozestavení samotných hráčů. Pozitivní výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat. Výhra v Žebětíně a v domácím prostředí nad Zastávkou toho byla jasným důkazem. Do kabiny opět zavítala dobrá nálada a bojovnost. Největším zklamáním jarní části se, ale bezesporu staly zápasy se znojemskými celky. Po výprasku 5:0 na půdě Šatova, přišla prohra 1:0 v Jaroslavicích a zápas v Unanově skončil hrůzostrašným výsledkem 6:1. Nic na tom nemění ani fakt, že přišla i jediná domácí výhra v derby, nad týmem Višnové 2:0. Bilance s našimi sousedy není úplně nejlepší. Od nové sezony se navíc můžeme těšit na další dva celky z našeho okresu. Nováčky budou týmy Tasovic B a Horních Kounic. Muži skončili na slušném 8. místě. 26 zápasu přineslo 36 bodů. Celkové skóre negativní 36:52.

 

Vedení práčského fotbalu děkuje všem svým celkům za vzornou propagaci klubu.

 

 

                                                                             Práče - Šatov 7:0

 

Naši borci se představili ve svém poslednímu utkání na domácí půdě( doufejme, že bylo poslední jen pro letošní rok a dorost zde zůstane- je to přání mnoha hráčů !!). V utkání již prakticky o nic nešlo, protože mladíci z Práč okupovali druhé místo a šatovští byli třetí, ovšem ty by před nás neposunula ani případná výhra, která byla na míle vzdálená. Utkání začalo rozpačitě, ale ihned bylo znát, kdo má územní převahu. Ze středu pole rozdával náš kapitán, Ondra Zimek, balony jak na běžícím pásu na krajové záložníky, kteří se dostávali do slibných šancí, ale nepodařilo se jim seřídit mířidla. Zodpovědnost na sebe vzal až náš agilní stoper, Adam Krejčiřík, který si užíval v posledním zápase roli útočníka. Sžil se s ní dokonale a po milimetrovém pase za obranu od Ondry pláchl všem obráncům a nebyl pro něj problém skorovat. Do dalších slibných šancí se dostal jak Zimek, tak Závodník, ty ale zůstaly nevyužity.

V druhé půli se nad práčským hřištěm, které bylo dokonale střiženo a nalajnováno gregem, objevila průtrž branek. Vše začalo kolmicí, kterou vyslal Zimek na Michala Fantu, který si šel pro penaltu. K ní se postavil sám postižený a k úžasu všech diváků i hráčů trefil bránu a dokonce vstřelil i gol. O slovo se přihlásil náš věhlasný kanonýr, Roman Kosec, který po samostatném úniku vstřelil svou první branku v tomto zápase. O chvíli později byl na hranici velkého vápna faulován Štěpán Zimek. K trestnému kopu se postavil jeho bratr, který využil moment překvapení ( rozhodčí neřekl, že se bude kopat na píštalku) a tak vystřelil, když si golman stavěl ze’d a vymetl pravou šibenici, ovšem gól mu nebyl uznán, protože rozhodčí řekl, že se bude kopat na píštalku až, když se míč jíž třepetal v síti. Toto ho naštvalo a tak dal gól o 2 minuty později. Do listiny střelců se zapsal ještě 2x Roman Kosec, který proměnil své nájezdy vždy s úctyhodným přehledem-jakmile brankář zahlédl, že na něj utíká Roman sám, tak radši utekl a nechal mu cestu do brány volnou. Toto se podařilo ještě Honzovi Seethalerovi, který rovněž vstřelil svůj gol z nájezdu na golmana a byla na světě sedmička!!

 

Naši hoši se důstojně rozloučili s ročníkem 2010/2011 a skončili na krásném 2. místě v celém okresu- je to zřejmě i místo postupové, ovšem za dorost si zde kluci, kteří nekončí zřejmě již nezahrají.

Mrzí nás jen ztracené body s naším rivalem z Prosiměřic- nebýt těchto 2 zaváhání, mohli jsme se prát i o příčku nejvyšší.

 

Ale i přesto našim dorostencům GRATULUJEME ke krásnému 2. místu !!!!!

 

Družstevník to je válec!

Uplynulý víkend se všem fotbalistům Práčí vyvedl na jedničku. Z 5 odehraných zápasů 4 výhry a jedna remíza pro naše barvy. 18 vstřelených branek a jen 7 obdržených. To je opravdu dobrá vizitka práčského fotbalu.

 

Křenovice - Práče 1:3 (29.5.2011) muži

 

K 23 kolu svedl los k tuhému boji týmy Křenovic a Práčí. Domácí celek ve středeční dohrávce deklasoval na domácím hřišťi Měnín 7 brankami. Křenovice drží hezkou druhou příčku, zatímco Práče se drží uprostřed tabulky.

Začátek utkání nabídl hned velké příležitosti hostujícího celku. Dvě velké šance měl Chovanec a jednu Gregor. Domácí příznivci se nestačili divit, co se taky nedá proměnit za ,,loženky,,. Křenovice hrozily především ze standartních situací. Domácí obránci se nechali inspirovat hrou Barcelony a tak si zkušeně přihrávali z nohy na nohu, z levé strany na stranu pravou. Veškerou svou kombinaci, ale předváděli na hraně vlastního pokutového území, odkud branky moc nepadají. Do vedení se tak dostali hosté po rohovém kopu Jiřího Maška, který nechal vyniknout svou ,,levandulovou,, celou akci podpořil také domácí brankář, který míč kontroloval za brankovou čáru. 0:1 pro Práče. Za deset minut bylo, ale srovnáno. Po zmatku před brankou Práčí, se hlavou prosadil Ledvina. 1:1. Za nerozhodného stavu se odcházelo do kabin.

Na začátku druhého poločasu měl dobrou pozici domácí útočník, ale pod tlakem nedokázal zamířit přesně. Otevřená útočná partie, to byla nejspíš taktika hostů do druhého poločasu. Slovo remíza se v Práčích moc nepoužívá, a podle toho hra hostů vypadala. Po pravé straně předvedl průnik agilní Konyarik. Nacentroval do vápna, kde už na svou slávu čekal netrpělivě Chovanec. Z malého vápna se nečekaně nemýlil a poslal Práče do zaslouženého vedení. 1:2 pro Práče. Do dobré pozice na hranici vápna se dostal i Ondřej Zimek, ale přízemní střela skončila vedle branky domácích. Podobně dopadl i Roman Gregor, který svou šanci také v branku neproměnil. Vidět byl i hlavní rozhodčí, který nestačil udivovat svými verdikty jak hráče obou celků, tak i diváky. Hráči za svůj projev nevole dostali odměnu v podobě žlutých karet. Domácí snaha o vyrovnání výsledku nenesla patřičný efekt a tak přišla pojistka ze strany hostů. Po krásné uličce Čecha se prosadil z nulového Pavel Konyarik, který korunoval svůj výborný výkon. 1:3 pro Práče. V Závěru utkání zahrál domácí hráč ve vlastním pokutovém území rukou, ale hlavní rozhodčí neshledal jeho čin jako přestupek proti pravidlům a tak se jasná penalta nepískala. To, ale hostů zas až tak nevadilo. Utkání skončilo výhrou Práčí 1:3.

Družstevník má po odehraných 23 kolech zajimavou bilanci 11 výher, 11 proher a jen jedné remízy. Skóre 33 vstřelených a 44 obdržených branek. Patří mu 6 pozice v tabulce (34 bodů). Do konce ročníku se utká: doma Modřice, venkovní derby v Únanově a poslední zápas doma hostí Tuřany.

Základní sestava Práčí:

Mucha – Tkadlec, Koudela, Prágr, Brabenetz L. – Konyarik, Zimek, Kosec, Mašek – Gregor, Chovanec

 

                                                                           Nábor mladých fotbalistů

 

Tj Družstevník Práče pořádá nábor mladých fotbalistů ve věku 4 - 12 roků.

Termín:    24.5.2011 od 18:00 do 18:30h

               31.5.2011 od 18:00 do 18:30h

Místo:       fotbalové hřiště Práče

Další informace poskytnou Navrátil T.(724 294 594) a Valášek J.(737 980 382)

 

         Sestupové varianty krajských soutěží

 

13. 5. 2011

Blansko spadlo po středeční drtivé divizní porážce ve Žďáře na sestupovou 15. pozici. Ta by pro Jihomoravský kraj na konci sezony znamenala: pád dvou mužstev z krajského přeboru, tří z 1.A tříd a sedmi z 1.B tříd. Přímý vliv na sestupové tabulky má už 2. liga, v níž jsou v současné době na posledních dvou příčkách Hlučín a Znojmo. Pokud budou po skončení sezony na 15. a 16. místě moravské celky, potom z Moravskoslezské ligy budou padat Vítkovice, které odstoupily před startem jarní části, a ještě týmy na patnácté a čtrnácté příčce. Z divizí by poté sestupovaly poslední tři týmy.

V případě, že by sestoupil z druhé ligy jeden moravský tým, MSFL by opustily Vítkovice a patnáctý celek, divizi potom pět týmů - 16., 15. z obou skupin a 14. tým s horším koeficientem z D nebo E skupiny divize (v MSD-E hraje pouze 15 týmů, pro porovnání 14. by se dělil počet bodů počtem zápasů).

Na krajské soutěže má dopad počet sestupujících z Moravskoslezské divize skupiny D z jednotlivých krajů. Tzn. že je pevně dána základní varianta sestupujících v krajských soutěžích, která nepočítá s pádem týmu z vyšší soutěže, pokud ale některý z týmů z našeho kraje z divize sestoupí, navyšuje se počet sestupujících míst v krajských soutěžích (KP, 1.A, 1.B) vždy o tolik týmů, kolik je jihomoravských sestupujících z MSD-D.

Sestupové varianty - pro moravské soutěže

Varianta 1 (málo pravděpodobná)
2. liga: nesestoupí žádný moravský tým
MSFL: sestupují Vítkovice
MSD - D: sestupují 16. a 15. týmy tabulky MSD - D

Varianta 2
2. liga:
sestoupí 1 moravský tým
MSFL: sestupují Vítkovice a 15. tým tabulky
MSD - D: sestupují 16. a 15. tým tabulky a horší 14. tým tabulky z MSD - D nebo MSD - E

Varianta 3
2. liga:
sestoupí 2 moravské týmy
MSFL: sestupují Vítkovice, 15. a 14. tým tabulky
MSD - D: sestupuje 16., 15. a 14. tým tabulky z MSD - D

Sestupové varianty - pro Jihomoravský KFS (v závorce u soutěží je uveden celkový počet sestupujících týmů)

Varianta 1 - z MSD-D nesestoupí žádný tým z Jihomoravského kraje
Krajský přebor (1): sestoupí 16. tým
I. A třídy (2): z obou skupin sestupují 14. týmy
I. B třídy (6): ze tří skupin sestupují 13. a 14. týmy

Varianta 2 - z MSD-D sestoupí jeden tým z Jihomoravského kraje
Krajský přebor (2): sestoupí 16. a 15. tým
I. A třídy (3): z obou skupin sestupují 14. týmy a horší celek ze 13. místa z obou skupin (rozhoduje počet bodů, poté skóre)
I. B třídy (7): ze tří skupin sestupují 14. a 13. týmy a nejhorší celek ze 12. místa ze všech tří skupin (rozhoduje počet bodů, poté skóre)

Varianta 3 - z MSD-D sestoupí dva týmy z Jihomoravského kraje
Krajský přebor (3): sestoupí 16., 15. a 14. tým
I. A třídy (4): z obou skupin sestupují 14. a 13. týmy
I. B třídy (8): ze tří skupin sestupují 13. a 14. týmy a dva nejhorší týmy ze 12. míst ze všech tří skupin (rozhoduje počet bodů, poté skóre)

Varianta 4 - z MSD-D sestoupí tři týmy z Jihomoravského kraje (nejhorší možná varianta, která už je nepravděpodobná)
Krajský přebor (4): sestoupí 16., 15., 14. a 13. tým
I. A třídy (5): z obou skupin sestupují 14. a 13. týmy a horší celek ze 12. místa z obou skupin (rozhoduje počet bodů, poté skóre)
I. B třídy (9): ze tří skupin sestupují 14., 13. a 12. týmy ze všech tří skupin

zdroj: jihomoravskyfotbal.cz
 

Práče -Višňové 2:0 , 22.5.2011

 

Jarní los na neděli přinesl Práčím jediné domácí derby. Utkání sledovala pěkná návštěva. Višňová minulé kolo udělila lekci vedoucímu celku Šaratic. A tak na domácí celek nečekala žádná procházka jarním sadem. Utkání začalo nakopávanou obou celků. Šancí bylo minimum. Hra domácího celku byla místy nevyrovnaná a bez myšlenky. Kombinace se nedařila ani na jedné straně. Až závěr prvního poločasu přinesl více vzruchu. Od 40 minuty tlak domácích zesílil. Po rohovém kopu se prosadil ve vápně domácí Zimek a šikovnou hlavičkou směřoval míč do branky, ale v poslední  možné chvilce vytáhl hostující brankář krásný zákrok a brance zabránil. Po dalším závaru před hostující brankou nastřelil míč do vápna domácí špíelmachr Chovanec a dezorientovaný obránce Višňové uklidil míč za svého brankáře. 1:0 pro Práče. Nutno podotknout, že zásluha Josefa Chovance na vedoucí brance byla přímo obrovská. Do kabin se odcházelo za jednobrankového vedení domácích.

Druhá půle nabídla mnohem více šancí. Domácí Gregor nejprve orazítkoval tyčku. Na druhé straně pálil hostující hráč do spojnice konstrukce branky. Největší šance hostů na vyrovnání tak zůstala nevyužita. Po krásné přihrávce Kosece, pádil závratnou rychlostí na hostující branku Chovanec. Zachoval chladnou hlavu a pojistil vedení Práčí. 2:0 Do obdobné pozice se dostal i domácí mladíček Krejčiřík. Na půlce ukázal své záda obrancům a nikým neatakován, si to mířil přímo na branku. 106 procentní šanci však nevyužil a tím odmítl svůj první gól v mužském dresu. Skóre se už nezměnilo a tak zápas skončil 2:0 pro Práče.

 

Práče - Dyjákovice 4:2 dorost (21.5)

 

V sobotu 21.5.2011 se na našem stadionu (výborně nalajnovaném Gregem a jeho spolupracovníky) uskutečnila bitva o první místo. Hosté z Dyjákovic, by si při prohře stále drželi 2 bodový náskok, ale nebylo by přeci krásné zdolat první tým tabulky???.... Vše potřebné jsme pro výhru udělali již v první polovině, kdy hosté hrozili jen nechtěně a neúmyslně. 2x se obraně hostí prosmýkl mezi nohama Roman Kosec a kulišácky vždy zavěsil a rozvlnil síť. Ve druhé půlce zkušený rozhodčí foukl pro domácí 2 penalty, které s přehledem proměnili bratři Kosecové. Tak jsme vedli 4:0, ale dyjákovičtí hráči jako by toto psychicky neunesli a začali se vztekat, nesmyslně faulovat naše hráče, nadávat jim, že nám zlomí nohy. Řekl bych, že tak polovina byla zralá na psychologa a ta druhá polovina taky. Rozumných hráčů zde bylo jako šafránu. Obdrželi jsme 2 branky a stav byl rázem 4:2 a to hráče Dyjákovic ještě víc „nabudilo“ a na hřišti se opravdu začalo přiostřovat. Nutno podotknout, že trenér hostujícího celku se nechoval o moc lépe než jeho svěřenci. Tak se začalo na krásně zatravněné ploše připomínající hřiště červenat. Červenou kartu si za své výroky a zákroky vykoledoval hostující hráč, který byl na vyloučení v 10 minutě utkání. Za své řečnění a oplácení si vykoledovali i několik žlutých karet domácí hráči. Nutno říci, že rozhodčí zcela správně uděloval karty jak na jedné tak na druhé straně. Utkání skočilo a my se tak mohli klidně jít vysprchovat, protože na nás nepříjemně sprchlo. K vidění byly i 4 kolečka, které běhali hráči Dyjákovic po skončení zápasu. Nikdo to nechápal, snad i hráči, kteří to běhali… Snad inspirace z nějakého holywoodského béčkového filmu?? Nikdo neví, nad tím zůstává rozum stát, jak nad chováním celého týmu…

autor Ondřej Zimek

 

                                                                      Jaroslavice - Práče 1:2 dorost (13.5)

Pátek třináctého se stal pro naš hráče úspěšným dnem, kdy jsme na horké půdě Jaroslavic vyhráli a připsali si důležité 3 body do tabulky. Podařilo se nám oplatit porážku, kterou zde utrpělo naše A mužstvo. Začátek zápasu byl velice rozpačitý, bylo vidět ne moc pohledných akcí. Za zmínku stojí jen břevno, které napálil Ondřej Zimek. Nutno říci, že to byla opravdová pumelice. Škoda jen, že neletěla o 5 čísel níž. O 10 minut později jsme již vedli, kdy si náš neúnavný kanonýr Roman Kosec pohrál s obranou hostí jako kočka z myší a z malého vápna se trefil a rozvlnil svatyni domácích poprvé. Nesmíme opomenut 2 tutovky Radima Nováka, který přestřelil 2x prázdnou branku z 2 metrů. O několik minut později zahrávali domácí standardní situaci, kterou bohužel využili po zmatku ve vápně a tak srovnali na 1:1. Druhá půle již byla zcela v režii našich hráčů, kteří diktovali tempo hry a starali se o to, abychom si 3 body odvezli do naší malebné vísky. Druhý rozhodující gól nemohl vstřelit nikdo jiný než Roman Kosec ( co gól, to platíš pivo). V dalších šancích se objevili i Zimek, či náš středopolař ze severu Seethaler, ale jejich šance byly nevyužity. Tím pádem jsme vyloupili do posledního drobečku jaroslavický stadion a potvrdili jsme druhé místo v tabulce.

autor Ondřej Zimek 

 

Šatov - Práče 3:4 (dorost)

 

V sobotu odpoledne za krásného počasí zajížděli naši dorostenci na horkou půdu Šatova, který byl na 2. příčce. Kluci chtěli vyhrát a vystřídat svého soka na 2. místě a jistě chtěli i odčinit prohru mužů, kteří zde dostali před měsícem „bůra“. Již při příjezdu bylo jasné, že to nebude lehký zápas( ještě k tomu, když nás nastoupilo pouze 10). S kapitánksou páskou nastoupil Ondra Zimek, který vystřídal na tomto postu našeho forvarda a kapacitu v útoku Romana Kosece. Začátek utkání byl nervozní a když jsme hráli v 10 měli jsme více ze hry a diktovali jsme tempo. V 15. minutě jsme šli do vedení, kdy milimetrovým pasem za obranu našel Ondra rozběhnutého Patrika Kosece( bratr Romana, není to shoda jmen – oba jsou úžasní), který nekompromisní ranou, která se tak tak dokutálela k levé tyčce rozvlnil síť katovské branky poprvé. Pak 2x zahrozil nebezpečnou střelou Zimek, ale ani jedna se neujala. Štěstí zkoušel i Seethaler, ale taky nic,prostě hrůza v koncovce. Hostě se dostali ke slovu asi v 25 minutě kdy si střelu do své brány srazil náš golman a to následovalo ještě 2x, kdy pouštěl goly, za které by se styděl aji hráč, který v životě nehrál fotbal, má levý ruce a ještě k tomu nevidí. Do poločasu ještě jednou skorigoval výsledek agilně hrající koza, který podruhé propálil šatovkoského golmana a svatyni rozvlnil podruhé… V druhé půli jsme se snažili o vyrovnání, ale bylo čím dál více znát, že nás je 10 a k tomu odpadl Tesař, který zjevně nemá natrénováno a tak naši hráli víceméně v 9 a nakopávali jen dlouhé balony na Zimka, který pořádně provětrával obranu, i když měl v nohách 4 hodinový maratón tenisového utkání. Po jednom z mnoha odpískaných faulu na tohoto hráče jsme vstřelili další branku. Sám postižený se ujmul rozehrání přímáku a místo střely, kterou by určitě zvolil nehrající kapitán Roman,( ta by jistě rozezvučela jen 2. řadu zábran shora) se vytáhl nádherným lobem, kdy přeloboval zeď a pro Radima Nováka nebyl žádný problém uklidit míč do brány- mohlo se zdát, že to byl nacvičený signál. Nebyl- my si na hřišti prostě rozumíme. V hektické poslední desetiminutoce jsme měli více sil, ač jsme hráli oslabeni a Zimek se ocitl tváří tvář golmanovi, kdy prolomil ofsajdovou past domácích,  ovšem selhal. ( na jeho obranu, byl to prudký střílený centr a hlavička není jeho silnou stránkou) . V poslední minutě se motal po hřišti nás hypochondr Jakub Tesař a jen tak plácl do míče, která k údivu domácích a radosti hostí skončila u pravé tyče  a tak jsme odvezli ze Šatova 3 body a vyhoupli se na krásné druhé místo.

 

 

Práče - Újezd u Brna 1:0 (muži)

 

 

Důležitá výhra s Újezdem!

Po smolné prohře v Jaroslavicích v minulém kole jsme nastoupili na domácí půdě proti Újezdu. Ten k nám zajížděl s pocitem, že v minulém kole porazil vedoucí Šaratice. Do utkání jsme vstoupili s odhodláním naplno bodovat a přiblížit se tak klidnému středu tabulky. Od prvních minut se hrál opatrný fotbal s minimem šancí, byl to zkrátka boj o střed pole. I přes velmi těžký povrch jsme si dokázali vytvořit náznaky dobrých šancí a kombinací. První gól zajistil náš jarní ostrostřelec Roman Gregor. Po krásném centru Lukáš Brabentze za obranu se k míči dostal Pavel Konyarik, který předložil Gregorovi do jasné gólovky a ten se nemýlil. Pavel touto, jak se později ukázalo, rozhodující asistencí korunoval svůj výborný výkon. V další šanci se po autovém vhazování objevil náš neúnavný běžec Ondra Zimek. Ten ale odmítl stát se hvězdou a jeho střela z vápna skončila v 6. řadě stadionu hned nad galerií a VIP ložemi. Další šance se v prvním dějství nezrodily, a tak jsme odcházeli do kabin za stavu 1:0.

Druhý poločas přinesl odhodlání na kopačky hostujícího celku vstřelit vyrovnávací gól. Prvních dvacet minut druhého poločasu nás soupeř přehrával hlavně ve středu pole a vytvářel si slibné náznaky šancí. Nepřebírali jsme hráče, nepodrželi jsme na kopačkách balon a z toho pramenil tlak hostů. Naše kompaktní obrana v čele s dobře chytajícím Martinem Brabentzem však tomuto tlaku odolala. Druhá dvacetiminutovka už patřila nám, soupeř otevřel hru a my měli šance na rychlé přechody do útoku. Na hřišti se začalo trochu jiskřit, kdy dvakrát po sobě unikajícího Chovance zastavili hostující hráči za cenu žlutých kartónků. Po rohovém kopu Jiřího Maška se dostal k odraženému Chovanec, který však mířil „levinkstonem“ vysoko nad. Po dalším rohu se k odraženému míči dostal Lukáš Bernát, který krásnou ránou z první těsně míjí branku. Poslední šanci měl na kopačkách opět Jožka Chovanec, jenže skvělou přihrávku od Maška špatně zpracoval a hostující obrana mu nedovolila zakončit.

Závěr zápasu jsme si již pohlídali a zaslouženě bereme tři body. Skvělý a takřka bezchybný výkon předvedla trojice rozhodčích v čele s hlavním Havlíkem. DĚKUJEME.

Sestava: Brabenetz M. – Tkadlec, Koudela, Prágr, Brabenetz L. – Mašek, Zimek, Chovanec, Bernát – Gregor, Konyarik

 

 Práče - Prosiměřice 3:3 (dorost)

 

V sobotu se naši mladíci na podmáčeném terénu ( není možné, že u nás byl mokrý trávník) utkali s našimi sousedy a to s Prosiměřicemi. Bylo to velice vyhrocené utkání a vypadalo to tak i na trávníku. Ještě před výkopem se hostí radovali z toho, že naše hvězda v útoku Roman Kosec nemuže nastoupit kvuli zranění , které se mu přihodilo v Jaroslavicích a naše druhá hvězda Ondra Zimek byl vyčerpaný po zápase v úmorném vedru- taktéž v Jaroslavicích. Bohužel začátek zápasu nám zcela nevyšel. První šanci měl Zimek, který si naskočil na roh, ale hlavou trkl do míče vedle. Pak zahrozili hosté a po chybě naší obrany skorovali, o několik minut ze situace opakovala a bylo to již 0:2. Vše do svých rukou vzal Ondra, v kterém se hromadili nervy a korigoval skóre na 1:2 nádhenou přízemní střelou z 20m, která zaskočila jak golmana tak samotného Ondru, který nevěřil, že je v něm tolik potenciálu. Do poločasu jsme inkasovali ještě jednou po hrubce obrany- (Eržo, je stále co zlepšovat!!)… O přestávce to v kabině domácích hřmělo. Hosté byli zralí na bura, jenže naše eso v utoku nám chybělo. V druhé pulce jsme na soupeře vlítli a vytvořili si tlak, který přetavil v gol Ondra Zimek, který dřel jako lev a nechtěl prohrát v derby s hráči z Prosiměřic. Vyrovnání přinesla změna ve hře, kdy se náš stoper vydal do zálohy a dostal přihrávku od Ondry Zimka a nádherně srovnal na 3:3. V tu chvíli jsme byli na koni a Prosiměřice nevěděli kam dřív skočit pod jakým byly tlakem. Byli vidět i karty a to i červené. Za zmínku také stojí vulgární nadávání rozhodčímu od kapitána hostí. Toto se opravdu nedělá, ještě k tomu, když píská starší pán. Ještě jednu velikou šanci měl Zimek, ale hrál 2. zápas během čtyř hodin a neměl už nasměrovaná mířidla a trefil pouze golmana. I tak byl velice pohyblivý a užitečný v poli. Po zápase už jen následovala sprcha, na kterou se všichni velice těšili a byla určitě zasloužená. Po zápase se každý rozeběhl spálit si svou čarodejnici a zapomenout zase na nevyhrané derby s Prosiměřicemi.

 

Práče - Micmanice 3 : 2 (dorost)

 
V sobotu 23.4. v krásném jarním počasí přivítali naši dorostenci na své horké půdě, odkud soupeři nevozí body často celek Micmanic, který vyhrál suveréně svou podzimní skupinu. Na krásně nalajnovaném hřišti( baj oko, 3 piva), kdy lajny už měly rozměry, které mít měly naši mladíci vtrhli na soupeře. Ovšem bylo to k ničemu… Kolem 20 minuty tuňa vyslal našeho kapitána,Romana Koseca do brejku, ale ten selhal, jak je u něj dobrým zvykem. O 5 minut později již domácí trestal laxní rozehrání hostí a sváteční střelec Jakub Tesař posadil svůj projektil přímo k levé tyči.  10 minut později si na zem ochotně lehl kapitán týmu, Roman Kosec a následoval pokutový kop, který s přehledem proměnil Ondra Zimek. Zkušeně zmátl tělem jak golmana tak i sebe, ale míč umístil bezkonkurenčně do středu brány. Začátek druhé pule začal nádherně, kdy Zimek vyslal na Kosece takovou uličku, za kterou by se nestyděl Messi a ten svůj nájezd bohudík proměnil. Je to divné, ale opravdu ten gol dal. Micmanice se chytly až nebezpečnou a tvrdou střelou, která letěla snad pul hodiny a byla vyslána z poloviny soupeře. Nás golman si s tak rychlou střelou neporadil a míč proskákal do brány. V tu chvíli byla na hřišti slyšet jen nepublikovatelná slova.  Domácí již hostí k ničemu nepustili. Bylo vidět opět znovu divadélko Romana, který si ochotně lehl, vyprovokoval soupeře a ten dostal čerenou kartu. Roman by se mohl živit i jako herec, kdyby mu nevyšla kariéra fotbalisty. Hosté v poslední minutě ještě jednou udeřili v poslední minutě, kdy už naši hoši mysleli na zaslouženou sprchu a pivo.
V příštím utkání nás čeká derby se sousedními Prosiměřicemi. Přijďte nás v sobotu v 5 podpořit. 
 
 
Před derby s Prosiměřicemi
 
Před derby, které se odehraje v sobotu podvečer na našem stadionu je nálada výborná. Kluku chodí na trenink jak šafránu, golman se stále zlepšuje a pouští goly z pulky, takže jsme připraveni konečně porazt naše rivaly, které jsme nikdy ještě neporazili. 
Chtěl bych hráče upozornit na důležitost tohoto utkání a hlavně, aby neporušili životosprávu jak je naším dobrým zvykem. Takže  naleštit kopačky,neopít se,  nahodit učes  a jedeme na ně. Však my je už jednou porazíme !!!

 

 

Práče - Čechie Zastávka 2:1 (muži)

 
V dalším kole do Práčí zavítali fotbalisté Zastávky. Začátek utkání přinesl opatrný fotbal na obou stranách. V druhé polovině prvního poločasu se diváci dočkali i branek. Tu první obstaral domácí Jiří Mašek, který vzal zodpovědnost na své kopačky a průnik po levé straně zakončil přízemní střelou. 1:0 Radost domácích netrvala dlouho. Za pár minut bylo skóre srovnané. Hostující Kadlčík si to namířil přímo mezi domácí obránce a prostřelil bezmocného domácího brankáře. 1:1 Před odchodem do kabin padla ještě jedna branka. O tu se postaral domácí fotbalista Gregor, který po přiťuknutí Maška překonal hostujícího brankáře Galetku. 2:1 Poločas druhý začal náporem Zastávky. Míč domácím prakticky nepůjčovala, ale narážela na dobře bránící obranu Práčí. Domácím tak vznikl prostor pro rychlé protiútoky. Brankář hostí nejprve vychytal Gregora, který se na něj řítil zcela sám. V dalším úniku Kosec sice brankáře už překonal, ale míč se zastavil na tyči. Skóre se, ale nezměnilo. Bojovnost Práčí se proměnila v 3 body.
Sestavy:
Práče: Brabenetz M.- Brabenetz L.,Koudela,Prágr,Tkadlec-Bernát,Zimek,Chovanec,Mašek-Kosec,Gregor
Zastávka: Galetka-Mrázek,Hajdin,Ištok,Bohuslav-Chačatarjan,Pospíšil,Císař,Fousek-Paseka,Kadlčík

 

 

SK Žebětín - Práče 1:3 (muži)

 

Utkání 17. kola I.B třídy, skupiny B JmKFS. Utkání týmů ze středu tabulky, které začalo nervózně. Práče se však brzy ujali vedení. Po povedené akci Chovance otevřel skóre Gregor. Práče kontrolovali hru a vytvářeli si více příležitostí ke skórování. Za zmínku stojí tvrdá střela z trestného kopu hostujícího Kosece, který řádně vyprášil rukavice domácího brankáře. Před koncem první půle se však Žebětínským podařilo vyrovnat z pokutového kopu. V druhé půlce zápasu se hra vyrovnala. Po závaru před domácím brankářem zahrál jeden z domácích hráčů rukou a tak si penaltu mohli vyzkoušet i Práče. Míč si postavil Gregor a levačkou přesně zavěsil. 1:2 pro Práče. Po vstřelené brance se hostující celek zaměřil spíše na defenzivní práci. Dobře organizovaná obrana odvracela Žěbětinské akce a když už se domácí dostali k zakončení, podržel hosty brankář Brabenetz. Ke konci zápasu už domácí hráli vabank, což se jim však nevyplatilo. Útočník Družstevníku Práče Kosec, se dostal po trase Prágr, Mašek do brejku, domácí hráč ho zastavil, až ve velkém vápně a to nedovoleným způsobem. A tak rozhodčí nařídil další, již třetí penaltu. Žebětínský brankář Náhlík sice střelu Kosece vyrazil, ale dobíhající Čech nasměroval Práče k zaslouženým 3 bodům. Konečný stav 1:3.

                                                      

 

Práče - Hevlín 13:1 (žáci)

V sobotu 16.4.2011 v 10h na místní stadioně se střetl celek Práčí a soupeřem byl celek Hevlína. Krásné jarní počasí, bezvětří a nesolidně připravený terén, skoro idelální podmínky pro hezký fotbalový zážitek. Domácí hráči se zcela jistě neinspirují u svých mužských kolegů a do utkání vlétli zdravě nažhaveni a připraveni se porvat o body. Což také ukázal první poločas, který skončil 4:1 pro Práče. To co se dělo v půli druhé nečekal, asi nikdo z přítomných. Soupeř z Hevlína si asi nestačil o přestávce cvaknout lístky na kolotoč, který rozjel tým Práčí. Jedna hezká akce střídala druhou. Hostující brankář si musel připadat jako na střelnici. Druhá půle přinesla 9 branek domácích borců. A tak zcela bezpochyb, zůstaly všechny body na domácí půdě. Branky za Práče: Patočka D. 2x, Veselý J. 1, Stupár 2x, Melichar T. 2x, Melichar M. 1, Gregor D. 2x, Gregor P. 2x, Petrucha 1. za Hevlín: Juřica M

 

                                                       Šatov - Práče 5:0 (muži) 

Další nedělní odpoledne neznamenalo nic jiného, než další kolo 1. B třídy Jihomoravského kraje. Tentokrát los k sobě svedl domácí Šatov a soupeřem byl tým z Práčí.
Družstevník se před zápasem nacházel v tabulce na 9. místě, Tatran byl osmý. Znovu se tedy jednalo o prestižní utkání, které chtěli oba celky vyhrát a odskočit tak svému soupeři.


A za tímto cílem rázněji vykročili domácí již ve 4. minutě. U levé lajny byl faulován křídelní hráč Štorek. Ke standartní situaci se postavil Barták a jeho střílený centr z 25 metrů skončil nikým netečovaný za zády brankáře. 1-0.

Po tomto gólu byla hra dost neurovnaná a rozhádaná. Domácím se nedařila kombinace a jejich soupeř se svým nakopáváním na tom byl ještě hůř. V 15. minutě byla k vidění pohledná akce, když po Bartákově pasu se dostal do brejku Matuščin. Předběhl obránce a po kontaktu s brankářem se ještě dostal k zakončení. Jeho střela skončila na boční síti.

V 18. minutě zatáhl míč po lajně Berka, který centrem našel nabíhajícího Bartáka. Ten si míč zpracoval na prsa a jen málo chybělo k tomu, aby se dostal do vyložené šance. Obránci hostů stihli míč odkopnout na roh.

Ve 22. minutě následoval další z mnoha rohů domácích. Robin Koza využil silného větru a do míče se opřel tak, že našel ve výskoku Libora Procházky. Ten se v takových situacích nemýlí a poslal tým Šatova do dvougólového vedení. 2- 0.

V 37. minutě zahrával Šatov další roh. Ze skrumáže vylétl míč, který směřoval za brankáře Muchu. Toho zastoupil hostující Bernát a reflexivně míč vyrazil rukou. Nemohlo přijít nic jiného, než červená karta a penalta. K té se postavil Štorek a proměnil. Nutno podotknout že až na podruhé z dorážky, protože jeho první pokus brankář vystihl a vyrazil. 3-0.

Hosté v deseti zlobili možná více, než když byli kompletní. Za první půlku měli asi dvě větší šance. Při té druhé musel vytasit svoje schopnosti domácí brankář Machát. Po faulu na okraji šestnáctky zahrával hostující hráč přímý kop. Míč, letící pod břevno naší branky, vyrazil Machát nad bránu. Krásný zákrok, díky kterému se odcházelo do šaten za stavu 3-0.

Druhá půlka se nesla ve znamení snahy hostů vstřelit kontaktní gól. To se jim vůbec nedařilo a byli to naopak domácí, kdo dávali branky. Jedna z nich padla po vysunutí Matuščina obráncem Dolákem. Akce Matuščina s Peterem Samašem navýšila skóre na 4-0.

Hra se dále přelévala z jedné strany na druhou, když asi v 65. minutě přišla další, poslední branka. Obránce hostů Gregor se snažil prostrčit míč po pravé lajně. Ten se však podařil šikovně domácím zablokovat a míč se odrazil k domácímu Frlausovi ten míč už nikomu nepůjčil a své sólo nekompromisně zakončil. 5-0.

Tímto výsledkem zápas skončil a 3 body zůstávají zaslouženě v Šatově.


 

PRÁČE - JAROSLAVICE 2:2 (DOROST)

 

REPORT K UTKÁNÍ:

V pátek odpoledne přivítali naši dorostenci na domácí půdě, připomínající hřiště na Old Traford., celek Jaroslavic.. V prvním kole baráže s tímto soupeřem naši borci dokázali uhrát pouze remízu, ze které se mohli více radovat hosté, kteří zjevně nebyli zvyklí na tak kvalitně upravené, posekané a nalajnované  hřiště jako je u nás..

V prvním poločase naši hráči hráli s větrem, ale nijak tuto výhodu nevyužili. Za zmínku pouze stojí hlavička Zimka a Kosece, kteří nebezpečně ohrozili bránu. Jaroslavičtí borci se s ničím nemazali a zkušeně zakopávali balony až kamsi do Stošíkovic. Náš golman byl víceméně bez práce a mohl si klidně odskočit na jedno.  Nebýt kvalifikovaného pomezního z Jaroslavic, mohl být stav jiný, ovšem nebylo nám přáno. Ruka pomezního byla nahoře častěji a častěji. Snad za to mohl silný vichr.

V druhé půli se ovšem cosi změnilo, naši borci začli lehce kombinovat po zemi a jaroslavické zaskočili, protože kdo by mohl na takovém povrchu očekávat  hru po zemi.. Ti snad byli  i omámeni vůní uzených klobásek, která se linula po celém areálu. První branku vsítil náš zkušený kanonýr a kapitán týmu, Roman Kosec, z pokutového kopu, který byl nařízen po tom, co soupeř zahrál rukou ve vápně. Tímto mu děkuji.

Z vedení jsme se moc dlouho neradovali, po chybě v obraně hosté srovnali stav. To ovšem naše hráče povzbudilo natolik, že to hecli. Hra se zpestřila, zákroky se přiostřili a byly vidět i žluté karty.  Z pressu jsme vstřelili nádherný gól, který vstřelil náš „GINGER“ Jan Seethaler. Jeho dělovka div neprotrhla síť. Byla to poezie. Nádherný gol!!..Z vedení jsme se opět neradovali dlouho a po minutce byl stav opět srovnán, kdy se hostující hráč ukopl a k úžasu všech přítomných  trefil bránu.

Do konce zbývalo 10 minut a naši hráči postupně zvyšovaly obrátky a šli na krev. Vytoužený gól to ovšem nepřineslo.

Nakonec jsme se museli smířit s remizovým stavem, který se musel více líbit hostům. Hráči si vše vyříkali ve sprchách, kde byla atmosféra velice uvolněná a jen chvílemi bylo cítit napětí u několika dorostenců.

autor článku: Ondřej Zimek

 

 

NOVINKY

Do jarní části vstoupily Práče smolnou prohrou

 

První dubnová neděle se stala svědkem úvodního zápasu 15. kola 1.B krajské soutěže Jihomoravského kraje (skupina B) mezi domácími z Práčí a Šaraticemi. Již ve druhé minutě se dostal po levém křídle do blízkosti brány hostů Chovanec, zakončit však ještě nedokázal. O pár minut později se, tentokrát po přiťuknutí od Maška, dostal znovu po levé straně k bráně Chovanec, ani tentokrát však nedokázal přímo ohrozit hostujícího gólmana. V další příležitosti vybídl ke skórování Roman Gregor Lukáše Bernáta, jeho střela z první mířila vysoko nad šaratickou bránu. Domácí pokračovali v mírné převaze z úvodu utkání, po faulu na unikajícího Chovance, který rozhodčí ocenil žlutou kartou a standardní situací pro Práče, se k míči postavil Mašek, jehož střela letěla o pár desítek centimetrů nad břevno.

Postupně se začali osmělovat i hosté. K první obrovské příležitosti jim pomohl svým zaváháním v rozehrávce domácí gólman. Jeho laxní odkop zachytil jeden ze šaratických hráčů, jeho střelu ale naštěstí gólman chytil. Také další šance přišla z kopaček hostů. Z levého rohu velkého vápna se  napřáhl šaratický hráč a křižnou ránou přes vápno poslal střelu kousek od pravé tyčky. Z téměř totožné situace o pár desítek minuty později zakončoval další hráč Šaratic, opět mimo bránu. Závěr prvního poločasu patřil opět práčským hráčům, kteří se ovšem nedokázali zorientovat v mele před šaratickou bránou, k míči se tak rychleji dostali hosté a odkopli jej mimo tyče.

 

Do druhého poločasu vlétli svou příležitostí hosté. V další nepřehledné situaci před bránou zakončoval jeden z hostujících hráčů mimo bránu. O pár minut později se dostal do rychlého protiútoku Chovanec, se střelou dlouho čekal, obešel si gólmana, ale poté už byl z úhlu a nedokázal vystřelit. Také na druhé straně se hasilo po standardce Šaratic. Na první gól jsme museli čekat až do 56. minuty. Jiří Mašek vybojoval míč, napřáhl k ráně z rozmezí velkého vápna a polovysokou střelou k pravé tyčce rozvlnil síť v hostující bráně poprvé – 1:0.  O pár minut později mohli jít domácí do dvoubrankového vedení, ale po rohovém kopu nedokázal míč usměrnit za záda šaratického gólmana Kosec. Po rychlém přesunu k domácí bráně se dostali k rohovému kopu také hosté, míč však tentokrát hráči Práčí odkopli do bezpečí. Stačilo pár vteřin a po zaváhání hostujícího gólmana se dostal před brankáře Roman Kosec. Tísněn obráncem, nedokázal přesně vystřelit a ve velké příležitostí mířil pouze doprostřed brány, kde stál připravený brankář. Hra se nám trochu rozkouskovala střídáním, na hřišti se také přitvrdilo. Patnáct minut před koncem zápasu se dostali hosté k zahrání rohu, tentokrát skončil jejich pokus na horní síti branky. Po méně nebezpečné střele domácího hráče měl šaratický gólman problémy se zpracováním míče a musel si dávat velký pozor před nebezpečně dotírajícím střídajícím Jakubem Bernátem. Také práčským hráčům trochu povolily nervy, takže si Chovanec a Tkadlec vysloužili žlutou kartu. V 82. minutě bylo vyrovnáno, po nákopu z půle hřiště se tečí prosadil Galia – 1:1. Hostům vyrovnání nestačilo, dál se tlačili do útoku, domácí jen bránili. Střelu mezi obránci ještě práčský gólman vytěsnil, dvě minuty před koncem se ale Šaratičtí přeci jen dočkali. Centr z pravé strany hřiště před bránu dokázal hostující Kováč usměrnit hlavou přesně k tyči  – 1:2. V několika málo závěrečných minutách se již nestalo nic závažného, domácí tak po nešťastném konci těsně prohráli s lídrem tabulky ze Šaratic.

 Sestava: Mucha - Bernát L., Koudela, Gregor, Tkadlec - Kosec, Zimek, Konyarik, Mašek - Chovanec, Laďa (Bernát J.)

  

O DOROSTU..

Naši dorostenci vstupovali do soutěže s jasným cílem. A to, se v podzimní sezoně probojovat mezi 3 nejúspěšnější celky Okresní soutěže sk. B, a tím si zajistit postup do jarních bojů v baráži. V jejich snažení jim měla pomoci vracející se posila, která byla na hostování v IE Znojmo, Ondřej Zimek.

Přípravná utkání s celky hrající krajské soutěže byla dobrou prověrkou před začínající sezonou a naznačila, že práčští nebudou jen do počtu a budou se prát o příčky nejvyšší.Naši dorostenci předváděli nevyrovnané výkony, ovšem od 2. 10. 2010 neprohráli jediný zápas a umístili se na pěkném 2. místě, což jim zajistilo postup do jarní baráže.

Za zmínku stojí připomenout místní derby, kdy jsme ani jednou nedokázali porazit naše rivaly z Prosiměřic. V těchto zápasech propadli jsme jak po psychické tak i fyzické stránce. Mnozí z nás porušili i životosprávu. Doufejme, že na jaře tomu bude jinak!

Ve statistikách OFS nalézáme i jména našich „šůtrů“. Na první místo se prostřílel Roman Kosec s 27 zásahy do černého a je nejlepším střelcem dorosteneckých soutěží. Zdatně mu sekunduje i Ondřej Zimek s 13 trefami.

Naši dorostenci absolovali  náročnou zimní přípravu. Někteří se dokonce připravovali i s A mužstvem. Nezbývá než doufat, že zúročí naběhané kilometry a stovky vyběhnutých kopců v jarních bojích.

Dorost nastoupí ke svému prvnímu jarnímu utkání v pátek 8. 4. 2011, 16:30 na domácím stadionu proti Jaroslavicím. Přijďte kluky podpořit v boji o přeborníka okresu!!

 

 

 

 

 

Vyhledávání

© 2011 Všechna práva vyhrazena.