SHRNUTÍ PODZIMU 2012

Naše družstvo, které spadlo minulý ročník z 1.B třídy se v novém fotbalovém ročníku 2012/2013 chtělo prát v okresním přeboru o přední příčky.  Tým oproti loňské sezoně prořídl, ovšem utužila se parta  lidí, kteří dělají fotbal z lásky a pro radost. Byli jsme posíleni Standou Tkadlecem, který se po dlouhé době vrátil do práčského dresu, brankářem Martinem Brabentzem, který se vrátil z hostování v Příměticích a Lukášem Kovalským.

Sehráli jsme několik přípravných utkání, které měly napovědět, jak je tým připraven. Ovšem prohry s Těšeticemi (0:2), Prosiměřicemi (1:2) a Pohořelicemi (0:2) nás velice rychle posadily na zem.

První mistrovské utkání jsme sehráli s Olbramovicemi, nováčkem Okresního přeboru. Utkání z naší strany bylo velice nervozní , protože jsme měli stále v hlavách ne- příliš povedenou přípravu, ale před koncem poločasu nás po rohovém kopu uklidnil Adam Krejčiřík, který nás poslal do vedení. V druhé půli už jsme přebírali iniciativu na své kopačky a uklidnující gól na 2:0 vstřelil opět po rohovém kopu Ondra Zimek. Zbytek utkání jsme dohrávali v poklidu, i když dlouhé nakopávané míče soupeře nebyly náš šálek čaje.

V druhém utkání jsme zajížděli do Chvalovic, dalšího, velice ambiciozního, nováčka okresního přeboru.  Do zápasu jsme vstoupili velice dobře, vstřelili jsme 2 goly, kdy se po rohu trefil Peťa Tkadlec  a posléze i kapitán týmu Laďa Klouda, hosté snížili na konci poločasu na rozdíl jedné branky. Druhý poločas se nesl v podobném duchu jako ten první, hosté měli častěji míč na kopačkách a my vyráželi k brejkům. Nicméně jsme byli potrestáni 2 goly a utkání jsme prohráli 2:3.

V dalším domácím utkání jsme hostili mužstvo Jezeřan, mužstvo pro nás neznámé, ovšem velice kvalitní. Začátek byl z naší strany opět nervozní a nedařila se nám kombinace. Uklidnění do šatny přinesl Ondra Zimek, který nás poslal 3 minuty před poločasem do vedení.  V druhé půli už jsme měli utkání pod kontrolou a dvěma goly naše vedení pojišťoval Krejčiřík a rozhodl tak o výhře 3:0.

O týden později jsme zajížděli do Bohutic, odkud se body lehce vozit nebudou. V tomto utkání jsme chtěli navázat na domácí výhru a domácí mužstvo přinejmenším potrápit. Nedařila se nám kombinace a měli jsme problémy s nakopávanými míči domácích. Uklidnění na naše kopačky poslal parádní trefou z přímého kopu Laďa Klouda. Na konečných 2:0 upravil střídající Polepil ke konci zápasu a potvrdil tak naši výhru.

Další kolo nám přisoudil los tým Oleksovic, v tomto derby se smazávaly jakékoliv bodové rozdíly a zápas měl dostatečný náboj. Po celý zápas jsme byli lepším týmem a Oleksovice jsme pouštěli k naší šestnátce sporadicky, ovšem brána pro nás byla zakletá. Nedávali jsme goly i z těch největších příležitosí. Když už jsme se všichni smiřovali s bezbrankovou remizou, v posledních minutách zápasu rozhoduje Ondra Zimek o naší výhře 1:0 a důležitých, vybojovaných 3 bodech.

Utkání v Jaroslavicích bylo naším nejlepším podzimním představením, kde nám tam prostě padlo vše a  po nádherných akcích jsme šli do poločasového vedení 6:0. V druhé půli se zápas už jen dohrával a hosté snížili ke konci utkání na 1:6. Goly za nás stříleli Krejčiřík 3x, Klouda 2x a Křišťál.

V utkání s dvěma nejlepšími obranami jsme hostili tým Přímětic a od začátku bylo jasné, že o žádné střelecké hody, jako v Jaroslavicích nepůjde.  K zápasu jsme nepřistoupili vůbec dobře a nikdo by se nedivil, kdybychom prohrávali v  poločase o 3 branky. V druhé půli jsme zlepšili pohyb, zhuštovali střed hřiště a po pokutovém kopu proměněném Romanem Gregorem jsme odcházeli do šaten s dalšími 3 body za výhru 1:0.

Pohodové utkání  v Miroslavi nebylo tak pohodové, jak jsme si mysleli. Domácí nás první půli zcela přehráli a zaslouženě šli do poločasového vedení 2:0. Po přestávce jsme zlepšili pohyb a nasazení a výsledkem byl proměněný pokutový kop Romana  Gregora na  1:2 a posléze gol na 2:2 z kopačky Ladě Čecha. Škoda jen, že jsme nepřidali třetí branku, když hosté dohrávali v 10 bez vyloučeného golmana.

V dalším kole jsme hostili družstvo Rakšic. Po hodinové průtrži mračen  se utkání nakonec  uskutečnilo bez vážnějších problémů a my jsme doslova vylovili z vody 3 body za vítězství 3:0, kdy nás do vedení poslal dělovkou Peťa Tkadlec a  následně Laďa Klouda. V druhé půli upravoval na 3:0 Luboš Křišťál.

Další domácí utkání jsme sehráli s rezervním týmem Dobšic. Průběh utkání jsme měli ve svých rukou, kdy jsme hosty k ničemu nepouštěli. Do vedení nás opět dostal agilně hrající bek, Peťa Tkadlec, a na 2:0 zvyšoval v druhé puli samostatným unikem Laďa Klouda. Nutno podotknout, že utkání mohlo skončit mnohem vyšším rozdílem, kdy jsme několikrát orazátkovali brankovou konstrukci.

Za nedělního chmurného dopoledne jsme  zajížděli do Oblekovic, abychom zde změřili síly s B týmem IE Znojmo. Utkání to bylo velice náročné, ale začli jsme lépe a po trefě Standy Tkadlece jsme se ujali vedení. O 2 minuty bylo srovnáno. Domácí šli do vedení, ale v 45 minutě se blýskl nádhernou rybičkou Laďa Klouda a do kabin se odcházelo za nerozhodného stavu. V druhé půli jsme se ujali vedení po brance Zimka. Domácí ovšem zbraně nesložili a dosáhli vyrovnání v závěru utkání.

Za dalšího podzimního sychravého počasí jsme odehráli zápas na půdě nedalekých Božic. Zápas to byl z naší strany velice nervozní, nedařila se nám kombinace, nebylo vidět kloudné přihrávky.  Ovšem do vedení nás dostal Lukáš Kovalský. Druhá půle se nesla ve stejném duchu jako ta první. Naše vítězství pojišťoval Adam Krejčiřík.

K předehrávce jarního kola jsme cestovali do Olbramovic, které jsme doma v prvním kole porazili 2:0. Stejný výsledek se nám podařil uhrát i v Olbramovicích, kdy se nám za velice sychravého podzimního počasí  povedli vstupy do poločasů. V první minutě uklízel míč do sítě Krejčiřík a v druhé půli zavěšoval nekompromisní střelou  hlavou Standa Tkadlec.

Poslední, odložené, kolo jsme změřili síly s rezervou Mor. Krumlova na umělé trávě v Jevišovicích. Zápas jsme nezvládli a „domácí“ nám dali lekci z produktivity, kdy nám uštědřili nepopulárního bůra. Do šaten jsme odcházeli s dvoubrankovým mankem v zádech. Na začátku druhé půle jsme měli několik vyložených příležitostí A když jsme nedali i ty největší tutovky, tak přišlo na řadu staré, otřepané pravidlo: Nedáš, dostaneš  a krumlovští rozhodli o svém vítězství 5:0.

V podzimích bojích  uhrálo naše mužstvo 32 bodů za 10 výher, 2 remízy a 2 porážky. Nastříleli jsme 31 golů a 14 jsme jich obdrželi- nejlepší obrana v soutěži.  V průměru inkasujem jednou za zápas a vstřelíme 2,12 golu.

Střelci  našeho týmu:  Adam Krejčiřík -8x, Laďa Klouda -7x, Ondra Zimek- 4x, Peťa Tkadlec 3x, Roman Gregor, Standa Tkadlec, Luba Křišťál -2x, Laďa Čech, Kuba Polepil, Lukáš Kovalský – 1x

Nebyl to špatný podzim a  mnoha škarohlídům  jsme ukázali, že umíme hrát kvalitní fotbal a ne nadarmo se nacházíme v popředí tabulky. Určitě je ale stále co zlepšovat, a proto je potřeba absolvovat kvalitní zimní přípravu a na jaře na hřišti odevzdat minimálně to stejné, co na podzim.

TABULKA
Rk. Tým Záp + 0 - Skóre Body PK (Prav)

1. Mor. Krumlov B 14 11 0 3 49: 30 33   ( 9)

2. Práče A 14 10 2 2 31: 14 32   ( 14)

3. Jezeřany A 14 10 1 3 36: 20 31   ( 10)

4. Chvalovice A 14 8 1 5 46: 22 25   ( 4)

5. Přímětice A 14 8 1 5 35: 19 25   ( 4)

6. Rakšice 14 7 3 4 35: 31 24   ( 3)

7. Jaroslavice A 14 6 2 6 31: 33 20   ( -1)

8. IE Znojmo B 14 5 3 6 39: 29 18   ( -3)

9. Bohutice 14 5 2 7 27: 37 17   ( -4)

10. Miroslav B 14 4 3 7 19: 32 15   ( -6)

11. Božice 14 3 2 9 22: 34 11   (-10)

12. Dobšice B 14 3 2 9 17: 45 11   (-10)

13. Olbramovice A 14 3 1 10 17: 37 10   (-11)

14. Oleksovice 7 0 0 7 8: 33 0

V domácím prostředí jsme v podzimní části soutěže neztratili ani bod a s vedoucím Krumlovem držíme domácí neporazitelnost- nutno podotknout, že v domácích utkáních jsme neinkasovali ani jednu branku!!

STATISTIKY - PODZIM 2010

Střelci:

8 - Chovanec, 2 - Gregor, Koudela, Bernát, Tkadlec, 1 - Doležal, Fortelný, Mašek, Kosec

Vstřelené branky: 21 (1,5 branky na zápas) Obdržené branky: 32 (2,28 branky na zápas)

Nejlepší výsledek: 0:2 venku s Višňovou, dvěma góly se blýsknul Chovanec.

Nejhorší výsledek: 7:1 venku s Měnínem, oko diváka si tak mohlo vychutnat nejvíce branek v utkání v podzimní části soutěže.

Jak si vedeme doma? Ze sedmi zápasů jsme vyhráli 3 a proháli 4. Skóre doma máme pasivní 9:12.

Jak si vedeme venku? Ze sedmi zápasů jsme 3 vyhráli, 1 remizovali a proháli 3. Skóre venku mám taktéž pasivní 12:20.

Resumé: Venku jsme posbírali více bodů než doma. Naše domácí prostředí má být naší výhodou, a tak musíme divákům a fanouškům  na domácím hřišti vybojovat rozhodně více bodů. Na druhou stranu z venku není lehké vozit body a nám se to celkem daří.